Skip to content

Karanlık Üçgen Film Konusu ve Yorumu | Netflix

Karanlık Üçgen Film Konusu ve Yorumu | Netflix yazımızda; Karanlık Üçgen film konusu, yorumu, Irul incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Karanlık Üçgen Film Konusu ve Yorumu Netflix

Alex ve Archana’nın romantik bir hafta sonu geçirmek için yanlarına telefon almamaları hoş bir başlangıçtır. Yoğun geçen iş trafiğinde, buldukları ilk fırsatta işlerinden ve dünyadan uzaklaşma girişimi mantıklı gözükür. Böylece birlikte olacakları 2 günlük süre zarfında, teknolojiden uzak kalırlar. Ancak telefonsuz geçen zamanın tehlikeli olabileceği, arabayla yolda kalmalarından sonra belli olur.

Orijinali Irul olan Karanlık Üçgen oldukça gösterişsiz bir şekilde başlar. Filmin gerilim temalı olduğunu bilmeyen izleyenler, akışın romantizm ve aşk üzerine olabileceğine düşünür. Çünkü Alex ve Archana uzun süredir işleri gereği buluşamayan ve ilk boşluklarını tatile giderek değerlendirmek isteyen romantik bir çifti ortaya çıkarır. Alex yazmış olduğu yeni suç-cinayet romanından sonra bir tatil arzularken avukat olan Archana ise ona eşlik etmenin mutluluğu içindedir.

Fakat Alex’in, günümüz dünyasını göz önünde bulundurulduğumuzda sıra dışı bir isteği vardır. 2 gün boyunca telefon veya herhangi bir teknolojik alet kullanılmayacak, çantaya dahi bırakılmayacaktır. Archana teklifi biraz zor da olsa kabul eder. Böylece çiftin aşk tazeleme yolculuğu başlamış olur.

Karanlık Üçgen Film Yorumu

Yağışın bir dakika azalmadığı ve dışarıda tek bir canlının varlığına şahit olmadığımız yolculuk, arabanın bozulmasıyla daha da neşelenir. O noktadan sonra gerilim ortamı belirmeye başlar. Arabaları bozulan çifti soluğu yakındaki evde alır. Şüpheli ve yırtıcı bakışlarıyla ön plana çıkan ev sahibi (Unni), gizemli bir kimliğe sahiptir. Birkaç dakika sonra evin bodrumunda bir ceset bulunur.

Bu bahsedeceklerim spoilera benzer cümleler olsa da aktarılmak istenen tema önemlidir. Çünkü yardım istemeye gittikleri ev aslında Alex’indir. Unni ise -kendi ifadelerine göre- bir hırsızdır. Evin günlerce boş olduğunu görüp birkaç eşya çalmak üzere eve girmiştir. Alex ise kendi evinde başka birini gördüğünde duygularını belli etmeyerek, bir sonraki kitabı için envanter toplama moduna girmiştir. Ancak öyle ya da böyle, evin bodrum katında bir cinayet işlenmiştir.

O kişiyi öldüren hırsız Unni midir? Yoksa popülerliği ile tanınan yazar Alex midir? Archana, 3 aylık sevgilisine mi yoksa 3 saat önce tanıştığı hırsıza mı güvenecektir? Kalan dakikalar -kısmen- vampir köylü oyununa döner.

Karanlık Üçgen; gerilim ve gizem ögelerini kullanma konusunda olumlu bir iş çıkartır. Ve izleyeni konuya hapsetmeyi başarır. Ancak yetersiz argümanları ile olay örgüsünü yeteri kadar hissedemez. Bodrum katında öldürülen ve bağlanan kişinin, nasıl ve kim tarafından öldürüldüğü sorularının araştırıldığı noktalarda, gözlerimiz daha keskin kıvrımlar görmek ister. Yine de başarılı olarak nitelendirebileceğim bir yapımdır. Fakat başka yönetmen veya ekiple 10/10 bir film olabilirmiş…

IMDb: 6,3

Karanlık Üçgen (Irul) Netflix Oyuncuları ve Karakterleri

  • Fahadh Faasil – Unni
  • Soubin Shahir – Alex
  • Darshana Rajendran – Archana

Ayrıca film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de 2020’nin En Çok İzlenen Filmlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Karanlık Üçgen Film Konusu ve Yorumu | Netflix yazı sonu.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: