Skip to content

Karantina Günlerinizi Güzelleştirecek 10 Film Önerisi

Pozitif filmler şu an tam da ihtiyacımız olan şey olabilir! Vaktimizin neredeyse tamamını evde geçirdiğimiz şu günlerde pozitif filmler çok daha iyi hissetmemizi sağlayabilir. Kötü düşüncelerden ve sorunlardan uzaklaşmamıza yardımcı olacak, bize yeni dünyaların kapısını aralayacak, sevimli, hoşgörülü belki içinde biraz aşkın da olduğu umut dolu film önerisi listesi sizin için hazırlandı. Keyifli seyirler dileriz.

1) Forrest Gump (1994)

IMDb: 8,8

Pozitif filmler listesinin ilk sırasını fazlasıyla hak eden bir yapım. Düşük IQ seviyesine rağmen çok iyi niyetli bir adam olan Forrest Gump, zamanla kendini Vietnam Savaşı gibi tarihi olayların içinde buluyor ve aralarında Elvis Presley, Nixon, Kennedy’nin de olduğu isimlerle tanışıyor. Yaptığı hareketlerin büyük sonuçları olduğunu bilmeyen Gump, zamanla büyük başarılara imza atıyor.

2) Neşeli Günler (1978)

IMDb: 8,8

Kazım Efendi ve Saadet Hanım turşuculuk yapan 6 çocuklu bir çifttir. Turşu yapımı konusunda tartışma yaşayıp ayrılırlar ve üç çocuğu Kazım Efendi diğer üç çocuğu Saadet Hanım alır. Tartışma sonucu dağılan bir ailenin yıllar sonra yeniden bir araya gelmesi anlatılır.

3) Şahane Hayat – It’s a Wonderful Life (1946)

IMDb: 8,6

George Bailey üst üste gelen olaylar yüzünden intiharın eşiğine gelmiş bir iş adamıdır. İntihar etmek üzereyken o sırada koruyucu meleği Clarence belirir ve intihar düşüncesinden vazgeçirmek için Bailey’e küçük bir oyun oynar.

4) Can Dostum – Intouchables (2011)

IMDb: 8,5

Varlıklı bir adam olan Philippe’nin geçirdiği kaza sonucunda tüm hayatı değişmiş ve artık boynundan aşağısını kontrol edemez bir hale gelmiştir. Bakımı için yanına aldığı  yeni yardımcı Driss ile kısa sürede dost olacaktır ve hayattan zevk almaya başlayacaktır.

5) 3 idiots – 3 Aptal (2009)

IMDb: 8,4

Rancho, Farhan ve Raju, Hindistan’ın en iyi okullarından birinde okuyan ve aynı odayı paylaşan öğrencilerdir. Bu üç gencin okul boyunca yaptıklarını konu alan filmde herkesin en iyi olmak için çabaladığı bir yarış sistemi haline gelen eğitimi değiştirmeye çalışan 1 öğrenci ve 2 yakın arkadaşının bu sistemin karşısında yaptıkları anlatılmıştır.

6) Yukarı Bak – Up (2009)

IMDb: 8,2

Birbirini çok seven çift olan Ellie ile Carl’ın hikayesini anlatan bir animasyon filmidir. Ellie’nin isteği hep hayali olan dünyayı gezebilmektir, Carl’ın tek isteği ise bu hayali Ellie’e yaşatmaktır. Daha sonra hayalini gerçekleştiremeden hayatını kaybeden Ellie’nin ölümü üzerine Carl ise sevdiğinden kalan tek şey olan bu çocuksu hayali gerçekleştirmeye koyulur.

7) Roma Tatili – Roman Holiday (1953)

IMDb: 8,1

Prenses olan Ann, uzun bir Avrupa seyahatine çıkar. Roma’ya geldiğinde ise saray protokollerinden ve geziden yorulduğunu farkeden Ann, bir gece saraydan ayrılır ve bir bankta uyuyakalır. Gazetecilik yapan Joe Bradley tarafından bulunan genç prensesin hayatı değişmek üzeredir.

8) Amelie – Le fabuleux destin d’Amélie Poulain (2001)

IMDb: 8,3

Anne ve babasını kaybetmesiyle Paris’te yalnız başına büyüyen Amelie, masum ve naif bir kızdır. Kendine özgü bir dünyaya sahip olan Amelie’nin bir gün dairesinde bulduğu kutuyla hayatı değişir.

9) Aşıklar Şehri – La La Land (2016)

IMDb: 8,0

Klasik cazın varlığını devam ettirmeye çalışan Sebastian ve film oyunculuğuna hevesli olan Mia’nın yolları, Los Angeles’ta trafiğin sıkışık olduğu bir gün kesişir. Cesaretle hayallerini gerçekleştirme yolunda ilerleyen bu iki insanı sürprizlerle dolu bir hayat beklemektedir.

10) Ekim Düşü – October Sky (1999)

IMDb: 7,8

Gerçek bir hikayeden filme uyarlanmıştır. Coalwood adlı bir kasabada yaşayan ve ailesinin istediği hayatın dışına çıkmaya çalışan, hayalleri olan Homer Hickam adlı  gencin hikayesini anlatmaktadır.

Karantina Günlerinizi Güzelleştirecek 10 Film Önerisi yazı sonu…

Heylogs.com , ceotudent

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: