Skip to content

Kardeş Kardeş Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Kardeş Kardeş Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Kardeş Kardeş film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Kardeş Kardeş Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Çeşitli aile dramalarına şahit olduğumuzda nedense akla ilk olarak yıllardır içinde bulunduğumuz pandemi şartları geliyor. Kişisel olarak yoğun bir sınavdan geçiyor olmamıza karşılık gerek ailesel gerek kurumsal boyutta da zorluklar yaşadığımız kaçınılmaz bir gerçek gibi duruyor. Kişisel olarak iş ve gelecek kaygısıyla sınanmamıza ilaven ait olduğumuz aile kavramında da birtakım duygusal, psikolojik, mental açıdan zorlandığımız dakikalar cereyan ediyor.

Bir diğer aile dram komedisi: Family Business

Kardeş Kardeş ile pandemi dönemi arasında bağ kurmak pek akıllıca gözükmese de genel çerçeveden bakıldığında ikili arasında bir uyum gözüküyor. Pandemi yüzünden görüşemediğimiz kişilerin değerini anladığımız, kırgınlıkların, ayrılıkların, pişmanlıkların önemini daha da özümsediğimiz bir hayatı düşünecek olursak Kardeş Kardeş’in merkezinde bulunan Nik ve Tesla isimli kardeşlerin yıllardır görüşmeyip, babalarının cenazesinde bir araya gelmeleri kopup giden sevgiye, bağa işaret ediyor. Pandemi ile daha iyi kavradığımız aidiyet ve birliktelik kavramına bir nevi ayna tutuyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Kardeş Kardeş Film Konusu

Az önce de belirttiğim gibi… Nik ve Tesla isimli kardeşler yirmi yılın aşkın bir süredir görüşmemektedirler. Görünüşe göre aralarında ciddi problemler oldu. Ve hayatları farklı yönlere evrildi. Tesla, bugünlerde şizofreni hastası oğlu Sebastiano ve aykırı kızı Carolina ile zorlu bir hayat içerisinde sürüklenirken Nik ise eğlenceli ve özgür ruhlu kimliğiyle dünyanın dört bir yanına nam salmaktadır.

Hayatın neler getireceği bilinmez diyen Tesla, babasının ölüm haberini duyar. Haliyle yerle bir olur. Ve Nik’in de cenazeye geleceğini öğrendiğinde büyük bir duygu karmaşasına sürüklenecektir. Ancak Tesla’nın en büyük karmaşası bu olmayacaktır. Çünkü merhum babasının vasiyetine göre kardeşlere bırakılan bir ev vardır. Vasiyete göre Nik ve Tesla, aynı ev içerisinde, bir yıl boyunca yaşamak zorunda kalacaktır.

Kardeş Kardeş İtalya’dan kopup gelen sıradan bir aile draması gibi gözükse de içsel çatışmaları ile başarılı bir iş çıkartmaktadır. Kardeşlerin bir araya gelmesiyle yıllar evvel yaşanan sıkıntılar tekrar cereyan ederken aile olgusu tekrar ve tekrar gün yüzüne çıkmaktadır. Nik’in hovarda kimliğine alışmanın epey süre aldığı gibi Nik’in yine evdeki çocuklar özelinde birtakım dokunuşları inşa edilmektedir. Yıkıcı bir rahatsızlığa sahip olan genç delikanlıya olan tatlı ilgisinin yanı sıra evin aykırı kızına karşı beslediği olumlu yaklaşımla önyargıları kırmaktadır. Ve en nihayetinde de bizlere gerçek aile kavramını sorgulamak düşmektedir.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

My Brother, My Sister filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Alessandro Preziosi – Nik
  • Claudia Pandolfi – Tesla
  • Stella Egitto – Emma
  • Frank Gerrish – Federico
  • Caterina Murino – Giada
  • Ludovica Martino – Carolina
  • Fausto Morciano ve diğer.

Kardeş Kardeş Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: