Skip to content

Kate Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Kate Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Kate film konusu, yorumu, 2021 incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer içerikler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Kate Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Kate film incelemesinde spoiler bulunmamaktadır.

Kate… Herhangi bir uyarlamaya tabi olmayan, 2021 yılı ile modern hale getirilmeye çalışılmayan veya belli başlı serilerin devam filmlerinden biri olmayan orijinal bir film gibi gözükmektedir. Hikâye gibi, genel konsepti geçelim, alelade bir çizgi roman karakterinden ya da sinematik evren çerçevesinde esinlenilen bir konsepte de ışık tutmamaktadır. Ancak… Oldukça orijinal bir konsept ve dinamiklerle sahip olsa da gerek kısa konusu gerekse hikâye akışında rastladığımız imgeler, pek de orijinal veya sıra dışı değildir.

“Tokyo’da hatırı sayılır bir popülerliğe ulaşmış bir suikastçı, son görevinde ölümcül bir zehirle vurulur. Kendisini ölüme terk eden, kendisini yatağa düşüren o kişiyi bulmak için 24 saatten az bir vakti bulunmaktadır.”

Netflix, film konusu için yukarıda sarf etmiş olduğum cümlelere benzer bir şema çizmektedir. Orijinal fakat sizlerin Kate’i bir yerden tanıyor olabileceğiniz belirtme sebebim de işte bu konu özetinden kaynaklanmaktadır. Suikastçı, ölümcül zehir, zamanla mücadele gibi 2000’lerin başlarını anımsatan temasıyla izleyen karşısına çıkan Kate; aksiyonun, kanların, silahların ve -en yaratıcı nokta olarak- Tokyo’nun şehvetli sekans aralıklarını sunmaktadır.

Kate Film Yorumları

Aksiyon ve maceranın yanı sıra birtakım ailevi, sevgisel, bağlamsal hikayeler de işlenmektedir. Mary Elizabeth Winstead (Kate) ve Woody Harrelson (Varrick) ikilisinin merkezde olduğu hikâyede, Kate ve Varrick özelinde bir geçmiş işlenir. Küçüklü yaşlarında ailesini kaybeden Kate, Varrick ile tanışmasının ardından tekrar hayata tutunur.

Ancak şöyle bir durum vardır ki o da Varrick’in Kate’i bir suikastçı olarak yetiştirmesinden meydana gelir. Yıllar boyunca hem bir baba-kız hem de patron- çalışan ikilemi ile yaşarlar. Son görevde yanlış kişinin ölümüyle ikilinin yolları ayrılma noktası gelse de Kate’in son bir görevi vardır. Ancak o görev, kendisini 24 saat içinde öldürmeye yol açacak bir zehre çıkmaktadır. Ve Kate intikam için tekrar sokağa adımı atacaktır. Çünkü o’nun kaybedeceği bir şey yoktur…

Gunpowder Milkshake’in ardından aksiyonu ve enerjisi bol bir hikâye içerisinde kadın yıldızlardan birisinin yer alması epey keyif vermektedir. Winstead’in Kate rolüyle karşımıza çıkmasıyla depresif kişiden suikastçı bireye evrilmesi, hikâyenin ilk kıvrımını ortaya çıkarırken yaşadığı değişim, arzuladığı gelecek gibi kıstaslar başarılı oyuncu sayesinde daha net, daha akıcı bir şekilde izleyenle buluşur. Aksiyon sahnelerine uygun tarz ve kimliğinin yanı sıra göze ve kulağa hoş gelen oyunculuğunun eklenmesiyle de Kate’in izlenebilirlik kavramı daha da artmaktadır. Bazen vasat, bazen yaratıcı, çoğu zaman da yüksek tempoyla hareket eden hikâye kurgusu, sanırım izlemeye değer sekans aralıkları sunmaktadır. Sonuç olarak: 6,5/10.

Netflix’ten bir diğer film: Vinterviken

Filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Filmde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Yönetmen: Cedric Nicolas-Troyan
  • Mary Elizabeth Winstead – Kate
  • Woody Harrelson – Varrick
  • Miku Patricia Martineau – Ani
  • Tadanobu Asano – Renji
  • Jun Kunimura – Kijima
  • Michiel Huisman – Stephen
  • Miyavi – Jojima
  • Mari Yamamoto – Kanako

Kate Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: