Skip to content

Katil Avcısı Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Katil Avcısı Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Katil Avcısı film konusu yorumu, Hunter Killer Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Katil Avcısı Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Gerard Butler’ın geçmişine ve oyunculuğuna büyük saygı duyuyorum. Ancak bazı yapımlardaki tutuk ve gelişigüzel olarak nitelendirebileceğim performanslarına anlam veremiyorum. Böyle düşünmeme sebep olan etkeninin senaryolardan mı yoksa beklentinin yüksek olmasından mı kaynaklandığını bilmiyorum. Ancak bu performans eksikliğinin, filmin başarı seviyesini düşürdüğünü gözlerimle görebiliyorum.

Böylece filmin hak ettiği yerlere ulaşamadığını ve beklenildiği kadar sükse yapamadığını söyleyebilirim. Ancak bunu sadece Butler üzerinden eleştirmek yanlış olur. Akış içerisindeki bazı kopuk sahnelerin sayısının giderek artması, filme zarar veren bir diğer neden olarak düşünülebilir. Kopuk sahnelerden kasıt ise gidişat hakkında fazla detay verilmesi ve bunun üstünden dakikalarca ilerlemesi şeklinde yorumlanabilir.

Katil Avcısı Film Konusu Yorumu

Katil Avcısı’nı bir savaş filmi olarak değerlendirirsek yine de onca negatif düşünceye rağmen izlemesi muazzam keyif veren bir içeriktir. Nispeten başarılı görüntü kalitesiyle farkını ortaya koyarken başarılı bir senaryo ile gün yüzüne çıkar. Böylece dolu dolu geçen 2 saatlik aksiyon-savaş filmi çıkmış olur.

Filme keyif katan bir diğer nokta çoğu dakikanın deniz altında geçmesinden kaynaklanır. Boğuk ve iç karartıcı bir hava oluşmasına imkân tanımaz. Ve her dakikasında aksiyon yönüyle öne çıkar. Böylece sağlam bir giriş yapmış olur. Filmin konusu şöyle:

Görüntüler Kuzey Buz Denizi’nin onlarca metre aşağısındaki bir Amerikan denizaltısı ile başlar. Önlerindeki Rus denizaltısını takibe alırlar ve kör noktayı kullanarak takibini sürdürürler. Ancak dakikalar sonra uçuk bir ses çıkar. Önlerindeki denizaltı çeşitli sebepler yüzünden patlamıştır. Amerikan denizaltısı olayı takibe alırken yüzeyden bir torpidonun geldiğini görür. Dakikalar sonra o denizaltı da büyük bir patlama yaşar.

Bu gelişmelerin ardından hikâye hız kazanır. Ve Amerikan ordusu ekip arkadaşlarını kurtarmak üzere yeni bir denizaltı yollar. Denizaltının kaptanı Yüzbaşı Joe Glass’tır. Hedefe ulaştıklarında bazı ipuçları bulan ekip, patlama olayını irdelemeye başlar. Böylece Rusya savunma bakanının darbe girişiminde bulunduğu görülür. Bu noktada devreye Glass ve ekibi girer. Eğer ekip Rus başbakanını kurtarmazsa, dünya yeni bir savaşa şahit olacak ve büyük yıkımlar ortaya çıkacaktır…

Yönetmenliğini Donovan Marsh’ın senaristliğini ise Arne Schmidt ve Jamie Moss’un yaptığı Hunter Killer, Firing Point isimli romandan beyaz perdeye uyarlanmıştır. 2018 yılında vizyona girmiş ve dönemin ses getiren içeriklerinden biri olmuştur. Bugünlerde bile sık sık karşımıza çıkarken izleyenlere heyecanlı bir serüven hazırlamıştır. Belki çok daha iyi olabilirdi. Ancak yine de başarılı…

IMDb: 6,6

Katil Avcısı (Hunter Killer) Oyuncu Kadrosu

  • Gerard Butler – Captain Joe Glass
  • Common – RA John Fisk
  • Michael Gor – Dmitriy Durov
  • Gary Oldman – Charles Donnegan
  • Adam James – Forbes
  • Shane Taylor – Turner …

Mutlaka Göz Atın: Bir Katliamın Romanı

Katil Avcısı Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu …

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: