Skip to content

Kayıp Korsan Krallığı Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Kayıp Korsan Krallığı Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Kayıp Korsan Krallığı belgesel dizi konusu, Netflix yorumu, incelemesi, The Lost Pirate Kingdom eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Kayıp Korsan Krallığı Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Yıllarca Johnny Depp’in önderliğinde Karayip Korsanları filmi için yanıp tutuştuk. Yeni serileri beklemeye koyulduğumuzda geçmiş yıllardaki filmlerini izlemekten ezberler hale geldik. Bıkmadan ve neredeyse hiç sıkılmadan yeni maceralara koyulduk. Her seferinde çeşitli serüvenlere şahit olduk. Aynı zamanda da ilginç karakterlere, maceracı ve yılmayan ruhlarına tanıklık ettik.

Fakat bunlar her ne kadar gerçek olaylardan esinlenilse de korsanlar ve karakterleri hakkında hiçbir zaman detaylı bilgilere sahip olamadık. Gerçekten ne düşündüklerini, kendi -tabiri caizse-imparatorluklarını nasıl kurduklarını (aslında korsan cumhuriyeti), nasıl yaşadıklarını hiçbir zaman detaylı olarak göremedik. Ancak Netflix yayınlamış olduğu yeni belgesel dizisi The Lost Pirate Kingdom ile izleyenleri, korsanların gerçek yuvalarına götürme şansı sundu. 15 Mart’ta izleyenle buluşan belgesel, Karayip Korsanları’nın gerçek hikayelerinden oluşan bir içerik ile hayranlarını mest etmeyi başardı.

Kayıp Korsan Krallığı Belgesel Dizi Yorumu

Aslına bakıldığında olaylar çok eski yıllara dayanmaktadır. Günün ve geleceğin ne olacağının kestirilmediği yıllarda; denizlerde bir grup insan belirmeye başlar. Kökeni itibariyle ilginç hikayeleri konu etmektedir. Nasıl büyüdükleri, nasıl ortaya çıktıkları gibi sayısız sualler bulunmaktadır. Ancak kim olduklarında ziyade insanları ilgilendiren daha önemli bir husus bulunmaktadır. Bu kişiler yerli halk tarafından korkutucu ve zararlı olarak nitelendirilmektedir.

Kimsenin çözemediği karakterleri ve bitmek bilmeyen maceracı duruşlarıyla dikkat çekerler. Ancak birçok teori ve kanıtlanmış bilgiye rağmen kimse net bir bilgi edemez. Netflix belgeseli senaryosu ve ilerleyişi ile bu konuda epey yol kat eder. Çeşitli tarihçi ve bilir kişilerin yanı sıra İspanya İngiltere arasındaki hikayelerin gerçek tasvirlerini yapmaya çalışır.

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu noktada devreye tanıdık oyuncular girer. James Oliver Wheatley ve Tom Padley gibi isimlerin ön planda tutulduğu senaryo, birbirinden farklı bilgilere ev sahipliği yapmaya başlar. Geçmişin en dikkat çekici gruplarından olan korsanların, büyüleyici gerçekleri izleyenlerle buluşmuş olur. Kaçırmayın. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

Netflix The Lost Pirate Kingdom Oyuncu Kadrosu

 • Yönetmenler: Patrick Dickinson, Stan Griffin
 • James Oliver Wheatley – Blackbeard
 • Jonathan Ralph Whittaker – Captain Young
 • Moneer Elmasseek – Thomas Barrow
 • Derek Gibbons – Hornigold’s Pirate Spokesma
 • Kevin Howarth – Woodes Rogers
 • Sinead MacInnes – Mary Hallet
 • Robert Ryan – Dr. John Howell
 • Sam Callis – Benjamin Hornigold
 • Mark Gillis – Henry Jennings
 • Tom Padley – Charles

Diğer belgesellere göz atmak için tıklamanız yeterli.

Kayıp Korsan Krallığı Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: