Skip to content

Kaykaycı Kız Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Kaykaycı Kız Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Kaykaycı Kız film konusu, yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Kaykaycı Kız Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Kaykaycı Kız, Hindistan yapımı filmlerde görmeye alışık olduğumuz temel unsurlardan faydalanarak başlar. Her bir kültürün kendine ait kural ve yargıları olacağı gibi Hindistan’a ait gelenek ve görenekler de epey fazladır. Dinlerine ve görüşlerine daha bağlı, çoğu zaman kurallarından şaşmayan ve her daim kendi inançlarına sadık kalan insanlardır. Bu yorumlar pek çok din ve görüş için geçerli olsa da Hindistan’nın kendine has yolları, amaçları ve çizdikleri bir yol vardır.

Hindistan yapımı diğer içeriklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu sebeple Kaykaycı Kız’ın (Prerna) da yaşadığı hayat, saydığım ögelerden farksız değildir. Ailesi ile birlikte kırsal hayatta yaşamasına karşılık yapabileceği bir aktivite, gezip görebileceği bir yaşam tarzı bulunmamaktadır. Diğer arkadaşları gibi gündelik kırsal işleri yapmakta ve günün kalan kısmını kendi benliğini arayarak geçirmektedir.

Kaykaycı Kız Film Yorumu

Her ne kadar film, aile ve kültürler hakkında detaylı bir tanıtım yapmasa da gözün gördüğü birdir. Prerna, hayatındaki bazı kriterleri değiştirmek için şans gele bir yolculuğa çıkar. Onun hayatı kaykay ile tanışmasının ardından değişmeye başlar. Yapamazsın, gidemezsin derler. Ancak o kafasına koyduğu yarışmalara katılacak. Ve sonucu ne olursa olsun kendi mücadelesini verecektir.

Oldum olası, mücadeleleri ile yoktan var eden kişilere hayran olmuşumdur. Görmediği, bilmediği, tanışmadığı bir olayda; kendi başına kendi adımlarıyla yürüyerek bir yere varması günümüzün en çok kabul edilen kelimesi girişimcilik için inanılmaz bir savaştır. Bu nokta da Kaykaycı Kız’ın verdiği mücadele, milyonlar harcanan pek çok gereksiz filmin önüne geçmektedir.

11 Haziran 2021 itibari ile Netflix’te paylaşılan Skater Girl, yönetmenliğini Manjari Makijany’nin yaptığı senaryosu ise Vinati Makijany tarafından kaleme alınan son derece dramatik bir öyküyü izleyenlerle buluşturur. Birkaç yöresel görselin ardından Prerna’nın yaşadığı hayat gözler önüne serilirken genç kızın hayatına, dramına, isteğine ortak olunmamız istenir. Sinematik açıdan çok fazla tatmin etmese de Prerna’nın hayatına merhem olma isteği kaçınılmaz bir gerçek hal alır. Sonuç olarak: film nedense dramatik açıdan izleyeni yakalamayı başarır. Görsel ve oyunculuklar pek içi açıcı olmasa da Prerna için şans verilemeye değerdir.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Skater Girl Diğer Oyuncu ve Karakterler

  • Rachel Sanchita Gupta – Prerna
  • Shradhha Gaikwad – Gunjan
  • Jonathan Readwin – Erick
  • Amrit Maghera – Jessica
  • Ambrish Saxena – Ramkesh
  • Waheeda Rehman – Maharani
  • Shafin Patel – Ankush
  • Swati Das- Shanti
  • Ankit Rao – Vikram
  • Anurag Arora – Mahesh

Kaykaycı Kız Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: