Skip to content

Kefernahum Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Kefernahum Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Kefernahum film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Kefernahum Film Konusu ve Yorumu – Netflix

İlk olarak halihazırda görmüş olabileceğiniz veya henüz keşfetmediğiniz bir gelişmeyi hatırlatmakta yarar var. Her gün daha da gelişmeyi hedefleyen blog-okur.com ailesi olarak; hem bireyin kendisine hem de gelişen ailemize katkıda bulunacağını düşündüğümüz yeni projemizi “gönüllü yazar arkadaş başvurumuzu” mutlulukla sizlere sunuyoruz. Eğer kitaplara, dizi veya filmlere ilginiz var ise… Ve buna ilaveten ilginizi sözcüklere dökme gibi bir hayalinizi varsa, bizlerle birlikte çalışabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Dünya birbirinden farklı güzellikleri, şölenleri, yaşam biçimleriyle çeşitli bölgelere ayrılıyor. Daha mutlu olanlar, daha çok kazananlar, daha çok yaşayanlar ve diğerleri… Kefernahum’un Beyrut’undaki görüntüler ise kenar mahallelerdeki gecekondularda süregelen yaşamdaki dar geçim problemini, sevgisiz büyümeyi, aile değerlerinin yok olduğu bir dünyaya işaret ediyor. Din merkezli savaşlar, mültecilerle olan iyi ve kötü hususlar derken şehirdeki yaşam dengesi alt-üst oluyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Bir diğer başarılı film: Cold Mountain

Kefernahum Film Konusu

Kefernahum, 12 yaşında olduğu tahmin edilen Zain isimli genç çocuğun mahkeme salonundaki görüntüleri ile mahkeme gününe kadarki olan süreçte yaşanan gelişmeleri anlattığı dram yönü kuvvetli bir filmdir. Gerek elde ettiği ödüller gerekse dünya çapındaki olumlu yorumlarıyla zirveye oturmayı başarmıştır. Çünkü Zain ile elde edilen distopik gibi gözüken ancak günümüzü yansıtan kaçınılmaz bir gerçek sunulmaktadır. İhmalkâr, güvenilmeyen, başı buyruk ya da akla gelebilecek her kötü ebeveyn özelliklerine sahip bir anne babayla hayatını şekillendirmeye çalışan Zain, doğum belgesi olmadığı için kaç yaşında olduğunu bilmediği gibi yaşının küçüklüğünden ziyade bir ırgat, köle gibi çalıştırılmaktadır.

Çalıştırılmak kelimesinin dahi kibar kaçtığı yaşam koşulunda, varlık ile yokluk kelimesinin tam anlamıyla karşılıklarının hissedildiği sekanslara imza atmaktadır. Günler haftaları, haftalar ayları takip ederken Zain ve yaşadığı hayat kriteri daha da belirginleşir. Halihazırda çileli bir hayat sürerken sayısını tam olarak kestiremediğim kardeşleriyle birlikte oradan oraya sürüklenirken ebeveynleri olduğu iddia edilen bireylere hizmette bulunurlar. Nihayetinde Zain bir adamı bıçaklayıp 5 yıllık hapis cezasını çarptırılsa da mahkeme salonundaki suç duyurusu Kefernahum’un en etkileyici yeri olacaktır. Ailesini, kendisini dünyaya getirdiği için şikâyet eden Zain; küçük yaşı büyük problemleriyle hayatın, değerlerin, sevginin kıymetini anlamamıza yardımcı olan enfes bir karakterdir.

Yönetmen Nadine Labaki, Kefernahum için hiç kimsenin tahmin dahi edemeyeceği bir konsept ile 2018 yılının en önemli işlerinden birine imza atmaktadır. Kimliği ve yaşı belirsiz bir çocukla; aile problemlerinden göç sorunlarına, çocuk işçiliğinden çocuk istismarlarına kadar sonu gözükmeyen hususlar hakkında etkileyici görseller sunmaktadır. Zain’in yorgunluğunu, yalnızlığını, hırsını yanına alarak Beyrut merkezli kötü ebeveynler, mülteci sorunları, değer bilmezlik gibi diğer temalara kapı aralamaktadır. Kaçırmayın.

IMDb: 8,4 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

120 dakikalık çalışma süresinde dikkat çeken diğer oyuncu ve karakterler:

  • Zain Al Rafeea – Zain
  • Yordanos Shiferaw – Rahil
  • Boluwatife Treasure Bankole – Yonas
  • Kawsar Al Haddad – Souad
  • Fadi Yousef – Selim
  • Cedra Izzam – Sahar
  • Alaa Chouchnieh – Aspro

Kefernahum Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: