Skip to content

Kill Bill Volume 1-2 Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Kill Bill Volume 1-2 Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Kill Bill film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Kill Bill Film Konusu Yorumu

Kulağa hitap eden müthiş şarkıları ile muhteşem oyuncu performanslarının bir arada bulunduğu bir film ile karşınızdayım. Küçüklüğümüzde birçok kez izleme şansı bulduğumuz ve defalarca izlesek bile, aynı heyecan ve tutkuyu yaşadığımız Kill Bill serisi, Quentin Tarantino’nun en iyi yapımları arasında yerini almaktadır. 1994 yapımı Pulp Fiction filmi sonrası birçok olumlu tepki alan usta yönetmen, Kill Bill serisi ile filmografisine başarılı bir yapım daha eklemiş oldu.

Başlangıçta filmin tek bir parttan oluşacağı düşünülse de, Tarantino fikrini değiştirdi ve böylelikle 2 parttan oluşan roman tadında bir film ortaya çıktı. Devam filmi niteliğindeki Kill Bill Volume 2, ilk parttan kısa bir süre sonra yayınlandı. Böylelikle de istenen başarı, gişe gelirleriyle katlanmış oldu.

Filmlerini rastlamadığımız hikâyeler üzerine inşa etmeyi seven Quentin Tarantino, Pulp Fiction’dan sonra bu filmde de şaşırtmıyor. Karakterleri ve senaryoyu birbirine bağdaştırmakta o kadar iyi ki, oyuncular o karakteri kendi içlerinde yaşıyor. Ve o karakteri de filmden filme kendisiyle birlikte taşıyor. Kendisini filmde, The Bride (Gelin) veya Black Mamba isimleriyle gördüğümüz Uma Thurman’ı, Pulp Fiction’dan sonra Kill Bill serisinde de görüyoruz. Kendisine birçok ödül kazandıran usta performansıyla, bizleri yine kendisine hayran bıraktırmayı başarıyor.

Kill Bill Film Konusu Yorumu

Kill Bill, bir intikam mücadelesini konu ediyor. Kilisede düğün provası esnasında, kendi suikastçı çetesi tarafından ihanete uğrayan Uma Thurman “The Bride”, vurulur. Herkesin öldü gözüyle baktığı karakter, uzun yıllar süren koma süreci sonrası ayağa kalkar. Başını Bill’in çektiği çeteden intikam almaya hazırlanır ve hazırladığı liste doğrultusunda hedeflerini gerçekleştirmeye başlar.

Kill Bill Volume 2 ile beraber, intikam serisi kaldığı yerden devam ediyor. Çeteden geriye kalan Budd ve Elle Driver ile olan intikam mücadelesine şahit olduğumuz partta, heyecan bir an olsun bile azalmıyor. Diri bir şekilde toprağın altına gömüldüğü tabuttan çıkmayı başarmasıyla kendisine hayran bırakan Uma Thurman, filmi yine üst noktalara taşımayı başarıyor. Üstünden yıllar geçmesine rağmen hala en başarılı yapımlar arasında gösterdiğimiz filmi mutlaka izlemelisiniz.

Kill Bill Oyuncu Kadrosu

  • Uma Thurman – Gelin/Kara Mamba
  • David Carradine – Bill
  • Daryl Hannah – Elle Driver
  • Michael Madsen – Budd
  • Vivica A. Fox – Vernita
  • Lucy Liu – O-ren Ishii
  • Sonny Chiba – Hattori Hanzo

Filmin fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sitede yer alan diğer film incelemelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kill Bill Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: