Skip to content

Kimsin Sen Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Kimsin Sen Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Kimsin Sen film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Kimsin Sen Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Kariyerini gerçek ışık altında stand-up yaparak inşa eden Iliza Shlesinger, Netflix’in yeni romantik-komedi temalı filmi Kimsin Sen ile sinema dünyası basamaklarını çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde yayınlanan Spencer Confidential filmindeki olumlu yorumların ardından “bir yeni film daha neden olmasın” mottosuyla geleceğine yön veren başarılı isim, Kimsin Sen’de hem Andrea karakteriyle hem de yapımın senarist ekibindeki performansıyla hikâyeye yön veriyor. Diğer detaylar şöyle:

Animasyon tutkunlarını mutlu edecek bir film: Sihirli Ejder

Iliza Shlesinger’ın hayat verdiği Andrea, gerçek hayatta olduğu gibi Kimsin Sen’de de komedyen kimliği ile hikâyeye start vermektedir. Zengin senaryoluları ile sahneleri alt-üst eden ve yerli halk tarafından çok sevilen bir karaktere sahiptir. Fakat nedense yalnızdır. Halihazırda yakın arkadaşları olsa da aşk dünyası hakkında hiçbir gelişmeye ortak olamamaktadır. Her ne kadar sendromlu bir bünyeye sahip olmamasına karşılık beyninin ve kalbinin bir noktasında aşk dünyası hakkında kıvılcımlar beklemektedir.

Kimsin Sen Film Yorumu

Aslına bakılırsa Andrea, tam bir kapalı kutudur. Mimikleri, sözleri veya ruh hali kendisi hakkında birçok şeyi ifade etse de durgundur. Ya da öyle hissetmemizi sağlamaktadır. Ancak karşısına çıkan Dennis isimli bir beyefendi, Andrea’nın çözülemez ruh halini ortaya çıkarır. Yale’in eğitim düzeni ile ilgili fikirler paylaşan, şu an ismini hatırlayamadığım ancak oldukça fazla gelir akışı sağlayabilen bir beyefendinin, Andrea’yı gafil avlayacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Üstelik Dennis’in model bir kız arkadaşı vardır. Fakat Andrea için model sevgilisinden ayrılacak ve aşkın tohumları atılmaya başlanacaktır.

Tahmin edileceği üzere 90 dakikalık çalışma süresinde ele alınan kavramlar, sadece bir tutam aşk kırıntıları değildir. Gerçi sizler de haklısınız. Netflix’in hiçbir zaman başarı elde edemediği romantik-komediler çoğunlukla; şans eseri karşılaşma, birkaç hafta süren tanışma ve akabinde de evlilik sona eren evreleri ile hatırlanmaktadır. Ancak Kimsin Sen, türün benzeri içeriklerden sıyrılarak kendisine başka bir yol seçer.

O yol da Andrea ve yakın arkadaşı Margot’un, Dennis hakkındaki birtakım düşünceleri ile oluşmaya başlar. Genç kızlara göre Dennis; her konuda bilgisi olan, hep gülen veya aklınıza gelebilecek her türlü “iyi” özelliklere sahip olan bir bireydir. “Böyle bir insan var olamaz.” Şeklindeki haykırışları ile Dennis’in geçmişini araştırmaya yönelirler. Haliyle, karşılarına bambaşka bir birey çıkar. Meğer Dennis, bütün hayatını yalanlarla inşa etmiştir…

Netflix’in başarılı bir diğer suç belgeseli: Sahilde Cinayet

Kimsin Sen, diğer Netflix içeriklerinden pek farklı değildir. Fakat hiç yoktan izlemesi keyif veren ve aşk hayatı hakkında fikir belirtmek isteyen bir yapıya sahiptir. Hayatlarını birbirlerine emanet edecek bireyleri merkezine alarak güvensizlik ve ihanet problemlerine, yalan ve aldatmacalara göz atmamızı istemektedir. Nihayetinde de eğlenceli görüntülere imza atmaktadır. Sonuç olarak, 6/10.

IMDb: 5,4

Good on Paper Film Oyuncuları ve Diğer Karakterler

  • Iliza Shlesinger – Andrea
  • Ryan Hansen – Dennis
  • Rebecca Rittenhouse – Serrena
  • Rebekka Johnson – Rhonda Steward
  • Margaret Cho – Margot
  • Hunter Hill – Heckler
  • Mav Viola – Grace
  • Beth Dover – Leslie
  • Kimia Behpoornia – Maggie

Kimsin Sen Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d