Skip to content

Kin Dizi Konusu ve Yorumu – AMC+

Kin Dizi Konusu ve Yorumu – AMC+ isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Kin dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Kin Dizi Konusu ve Yorumu – AMC+

The Sopranos, Gangs of London, Peaky Blinders… Bu diziler son 20 yıllık süre zarfında aile ve suç kavramları cereyan ettiğinde akıllara gelen belli başlı kült diziler arasında gösterilmektedir. Yeraltı suç dünyaları, uyuşturucu ticareti, hiyerarşik savaşlar, taht mücadelesi, entrikalar, ihanetler ve daha nicesi. Merkezinde bulundurdukları başarılı ve sükseli oyuncuların yanı sıra bahsini geçirmiş olduğum potansiyeli yüksek temalarla yıllarca gönüllerde yer edinmelerinin yanı sıra gündelik gelişmeleri (aşkı, dramı, kaosu, hüznü) de beraberinde getirdiler.

Yeni başlayan bir diğer başarılı dizi: Vigil

AMC+’ın yeni dizisi Kin, yukarıda saymış olduğum dizilerle ne kadar yarışabilir bilinmez. Ancak Kin’in ilk bölümüyle kendi özelinde kendi dinamiklerini başarıyla kurguladığını söyleyebiliriz. Her bir diziden elde edilen çeşitli tatlardan oluşmasının yanı sıra İrlanda Dublin’in bizlerle buluşuyor olması da ilgi çekici bir diğer noktadır. Kalın aksanlı bireyler kendi aileleri için mücadele ederken her birinin sakladığı, çekindiği veya hayal ettiği noktalar bulunmaktadır.

Kin Dizi Konusu

Ve bu geniş Kinsella ailesinin merkezinde de birçok birey bulunmaktadır. Ana plan uyuşturucudan gelen parayı araba galerisi ile aklamak gibi gözükse de dakikalar geçtikçe hem aile içi hem de yeraltı dünyasında problem olduğu görülmektedir. Ve planın, ailenin kralı da Frank Kinsella’dır. Bölgenin 1 numaralı iş adamlarından (?) biri gibi gözükse de uyuşturucu dünyasındaki yerini kaybetmeye başlar. Haliyle bu durum aile içi bazı tedirginliklere yol açmaktadır. Jimmy ve Michael Kinsella ise ailenin potansiyel liderleri gibi gözükmektedir. Her ne kadar Michael hapisten yeni çıkan ve “temiz” bir gelecek için mücadele eden bir kişiye hayat verse de Dublin’in karanlık sokaklarının nereye çıkacağı bilinmemektedir. Amanda ise Jimmy’nin eşi rolüyle ailenin para aklama görevini üstelenen kişidir.

Kinsella ailesinin üyelerini, görevlerini, gündelik ritüellerini saatlerce anlatabiliriz. Ancak bu noktada karakterlerden daha önemli dokunuşlar bulunmaktadır. Elbette ki karakterlerin kişilik özellikleri, akışa olan katkıları çok mühim bir kriterdir. Fakat Kin’in karakterler nezdinde inşa ettiği diğer pek çok kriter bulunmaktadır.  Gangs of London, Peaky Blinders gibi içeriklerde görmüş olduğumuz aile kavramının önemine ilaveten suç dünyası ile yatıp kalkan her anını aksiyon, macera benzeri gelişmelerle geçiren ve aynı zamanda da kendi içlerinde de çıkar problemleri yaşayan bir konsept sunulmaktadır.

Kin’in güzel kılan temel kriterler de böylesi düşüncelerden belirmektedir. Deli-dolu olup bir sonraki sekansta ne yapacağı kestirilemeyen kişiliklerin yanı sıra ailesine ve işine bağlı modeller de izleyenle buluşmaktadır. Bakalım sezonun diğer bölümlerinde Kin ailesi ayakta kalabilecek mi? Uyuşturucu dünyasında tutunup eski güzel günlerini yaşayabilecek mi? Ya da kendi içlerinde kendilerini yok mu edecekler? Sonuç olarak: 7,5/10.

IMDb: 8,0 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Emmett J Scanlan – Jimmy Kinsella
  • Charlie Cox – Michael Kinsella
  • Hannah Adeogun – Anna Areoye
  • Maria Doyle Kennedy – Bridget ‘Birdy’ Goggins
  • Clare Dunne – Amanda Kinsella
  • Aidan Gillen – Frank Kinsella
  • Yasmin Seky – Nikita Murphy

Kin Dizi Konusu ve Yorumu – AMC+ yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: