Skip to content

Kitz Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Kitz Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Kitz dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Kitz Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Belli başlı sinema normlarının dizi senaryo ve kurgularının önüne geçmesine karşı durmamız gerekmektedir. Herhangi bir kültürel olgu, sürükleyici anlatım, kendisine bağlayan karakter derinliği gibi kaliteli dizi algısını ön plana çıkartacak dokunuşlardan uzak olan yapımların para, doğal güzellikler, son yıllarda sözü geçen “gençlik temalı içerikler” benzeri kriterlerle ön plana çıkıp, beğeni yağmuruna tutulmasını hoş karşılanmamalıdır. Ancak ne yazık ki abartılı dış mekanlar, cinsellik içeren sahneler, gençliğimizi sınayan zenginlik ifadeleri; başarılı dizi senaryolarının önüne geçmektedir. Bir nevi Türk dizisi havası sunan ve en sonunda aynı tatları veren vasat dizilerin yeri, bülteni oluşturan liste başı içeriklerden biri olmamalıdır.

Bu haykırışı Netflix Almanya’nın yeni dizisi Kitz ile yapmak bir nebze haksızlık gibi olsa da dizinin 6 bölüm boyunca vaat ettiği hiçbir esneklik, potansiyellik kavramı bulunmamaktadır. İskandinav dizilerini anımsatan keskin kış manzaralarından yararlanarak iç kısmın bir şekilde dolup zenginleşeceğini düşünen yapımcılar, alelade bir Türk dizisinden farksız bir görüntü sunmamaktadır. Gençlik dizisi algısı ile entrikalar, aşklar, yalanlar, cinsellikler dolup taşarken diğer Netflix dizilerinde görmüş olduğumuz sade ve akıcı tavır, Kitz ile gerçeğe dönüşmemektedir. Diğer detaylar şöyle:

Kitz Dizi Yorumu

Bütün hikâye, geçtiğimiz yılbaşında ağabeyini kaybeden 19 yaşındaki Lisi’nin etrafında dönerken; açılış sahnesinin ardından Lisi’nin intikam planının devreye gireceği görülmektedir. Yılın sonunda, abisinin, Kitzbühl’e akın eden zengin grupların arasında kalıp, sarhoş edilip öldürüldüğünü ön gören Lisi, geçen 1 yıllık sürenin ardından ağabeyi ile ilişki içine girmiş olan kişilerin listesini hazırlıyor gibi gözükmektedir. Olası şüphelilere “Münihli süslü zenginler” lakabını veren genç kız, o kişilerin başında da Vanessa ve arkadaşlarının olduğunu belirtmektedir. Yılın son günlerini keskin kar ve dağ manzarasıyla geçiren Vanessa, Lisi’nin intikam ateşiyle yanıp tutuşan benliği ile tanışacaktır.

Netflix’in yepyeni suç belgeseli: Suç Mahalli Times Meydanı Katili

Kitz’i hangi uçtan tutarsak tutalım; başarısız gibi gözükmektedir. Yılbaşını kutlayan genç bireylerin partilerle, gülüşlerle, eğlencelerle dolu dinamik görselleri bakımından da; Lisi’nin ölen ağabeyi için giriştiği intikam savaşı da yetersizliği ön plana çıkartmaktadır. Üst kesim ile alt kesim arasında işlenen alt metinler de… Cinsellik ve dış görsellerle söz sahibi olmayı bekleyen yönetmenler de… Oyuncu kadrosundan 6 bölüm boyunca işlenecek kurguya kadar… Sonuç olarak: 5,5/10.

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Valerie Huber – Vanessa von Höhenfeldt
  • Sofie Eifertinger – Lisi Madlmeyer
  • Bless Amada – Dominik Reid
  • Felix Mayr – Joseph Madlmeyer
  • Zoran Pingel – Kosh Ziervogel
  • Ben Felipe – Hans Gassner
  • Tatjana Alexander – Mitzi Madlmeyer
  • Souhaila Amade – Antonia
  • Florence Kasumba – Regine Forsell
  • Johannes Zeiler – Georg Madlmeyer

Kitz Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: