Skip to content

Kızıl Gökler Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Kızıl Gökler Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Kızıl Gökler film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Kızıl Gökler Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Blood Red Sky inceleme yazısında spoiler bulunmamaktadır.

 • Netflix Almanya, 23 Temmuz’da iddialı bir proje ile alıcı karşısına çıktı.
 • Blood Red Sky ismiyle de bilinen Kızıl Gökler, Netflix ve Almanya ortaklığında ortaya çıkarılan diğer başarılı yapımlar arasına ismini yazdırmayı başardı.
 • Başrollerini Graham McTavish, Dominic Purcell, Peri Baumeister gibi isimlerin paylaştığı Peter Thorwarth imzalı filmde dikkat çeken diğer detaylar şöyle:

Hayatının büyük bir kısmını 10 yaşındaki küçük oğlu geçiren Nadja, amansız olarak nitelendirebileceğimiz bir hastalıkla mücadele vermektedir. Başta Almanya olmak üzere pek çok araştırmalardan geçen Nadja, son çare olarak New York’u düşünmektedir. Araştırmalardan elde edilen verilere göre hastalığının kan nakliyle geçebileceğini ve normal hayatına dönebileceği ön görülmektedir.

Kızıl Gökler Film Yorumu

Anne Nadja ve küçük oğlu Elias, New York uçuşu için artık hazırdır. Gerekli prosedürlerin ardından kalkış yapan uçakta her şey mükemmel gibi gözükürken Dominic Purcell’in hayat verdiği Berg karakteri ortaya çıkarak terör estirmeye başlar. Kaldı ki kendisi de terörist olduğunu belirtecektir. Yanındaki birkaç çalışanıyla beraber uçağı rehin alan Berg hain planını devreye sokmak için hazır bulunsa da düşünemediği bir gerçek vardır. Uçaktaki insanların ve kendi evladının zarar göreceğini düşünen Nadja, yıllardır içinde bastırmış olduğu “vampir” olayını gün yüzüne çıkartacak ve 120 dakika boyunca savaş vermek zorunda kalacaktır.

Sinema dünyası uçak konseptiyle karşımıza çıkmaktan ve bizler de kapalı kutuda yaşanan sinematik zenginliklerden zevk alıyor gibiyiz. Üstelik son yıllarda uçak konseptini barındıran pek çok yeni içerikle karşılaşıyoruz. 7500, Horizon Line, Uçuş Planı ve hatta Lost gibi uçakla başlayıp uçakla biten içeriklerden de hatırlayacağınız üzere macera, aksiyon ve gerilimi doruklarda yaşamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu sebeple Netflix dünyasına hızlı bir giriş yapan Kızıl Gökler filmini de yadırgamıyoruz. Üstüne, her anı heyecan ve gaz ile dolu olan içerikte duygu patlamalarının dibini yaşıyoruz.

Amazon Prime Video’dan çok başarılı bir diğer dizi: Modern Love

Kızıl Gökler’i diğer vampir temalı yapımlardan ayıran ve nispeten cazip gözüken kriter ise senaryonun, yaratılan olgunun efektif kullanımından kaynaklanıyor gibi gözüküyor. Halihazırda kanın, dişlerin ve caniliğin ön planda olduğu bir film olmasına karşılık hikâyenin ilk başından itibaren olumlu hissetmemize neden olan anne-oğul ilişkisinin etkileyici kullanımı ile vurgulayıcı bir anlatıya ulaşıyor.

Korkmuş bir annenin gerektiğinde vampire dahi dönüşebileceğinin belirtilerini lanse ediyor. Şaka bir yana, Kızıl Gökler iddialı oyuncu kadrosu ve bana göre başarılı hikayesiyle “Netflix’ten beklenen bir proje” başlığını taşımayı başarıyor. Sebebi; gereksiz ve klişeleşen aşk hikayelerinden, ergenliğini betimleyen gençlik dizilerinden sonra Kızıl Gökler ile karşılaşmaktan mıdır bilinmez… Ancak o aksiyonu o enerjiyi hissetmemize ön ayak oluyor. 6,5/10.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Blood Red Sky filminde görev alan diğer oyuncular:

 • Peri Baumeister – Nadja
 • Carl Anton Koch – Elias
 • Dominic Purcell – Berg
 • Graham McTavish – Alan Drummond
 • Roland Møller – Karl
 • Rebecca Dyson-Smith – Karen Brown
 • Chidi Ajufo – Curtiz
 • Leonie Brill – Julia
 • Rutger Lysen – Todd
 • Petra Michelle Nérette – Gifty
 • Gordon Brown – Bill Morris

Kızıl Gökler Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Aynı zamanda Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutlarım. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: