Skip to content

Komiser Grom Veba Doktoru Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Komiser Grom Veba Doktoru Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Komiser Grom Veba Doktoru film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Komiser Grom Veba Doktoru Film Konusu ve Yorumu – Netflix
 • İsmi ve kapak fotoğrafı ile adeta “beni izlemeyin” mesajı veren Komiser Grom Veba Doktoru, 2 saati aşkın hizmet süresiyle bütün ön yargıları yok etmeyi başarıyor.
 • Sinema salonlarında izlemeye layık efektif görüntüleriyle aksiyon ve suçun harmanı olarak karşımıza çıkan film, belki de yakın tarihte izlemiş olduğunuz en “dolu dolu” yapım yorumunu hak ediyor.
 • Oleg Trofim’in yönetmen koltuğunda oturduğu; Vladimir Besedin, Evgeny Eronin, Artyom Gabrelyanov gibi isimlerin senaristliğini üstlendiği Mayor Grom: Chumnoy Doktor ile ilgili diğer detaylar şöyle:

Rusya St. Petersburg halkı, artan suç oranları yüzünden büyük bir korku ile yaşamaktadır. Acımasız çetelerin sayıları artmış ve önüne gelen herkes insan öldürmeye, bankalar soymaya başlamıştır. St. Petersburg’un bir kurtarıcıya, meleğe ihtiyaç duyduğu hikâyenin ilk sekansları ile beraber ortaya atılmıştır.

Komiser Grom Veba Doktoru Film Yorumu

O rol için karşımıza çıkan isim ise polis memuru Igor’dur. Korkusuz kimliği ile suçlulara karşı tek başına meydan okuyan genç adam, adalete ve kurallara bağlılığı dikkat çekmektedir. Yasaları çiğneyenlerin -her kim olursa- hak ettiği cezaları almasına ve eğer almıyorlarsa yozlaşmış devlet adamlarının önünün kesilmesi gerektiğine inanmaktadır. Sanıyorum ki belirtmiş olduğum son cümle; St. Petersburg’un pek çok yolsuz bireyle birçok örtbasçı ile dolu olduğunu net bir şekilde ortaya çıkarmıştır.

İlgi çekici bir diğer film önerisi: Korku Sokağı 1.Kısım 1994

Komiser Igor’un hayat ve görev felsefesi yukarıda saymış olduğum kelimelerle karşılık bulurken ansızın ortaya çıkan Veba Doktoru, Igor’un tam tersidir. Veba Doktoru da en az Igor kadar yolsuz kimselere takıntılı olsa da kullandığı yöntem Igor’un yöntemlerinden farklıdır. Öyle ki -kendisine göre- Batman’e benzeyen bir kostümü ve tüm şehri ayakta tutacak, bütün yolsuzları yok edecek güce sahiptir. Veba Doktoru listesindeki kötü insanları öldürmek için yola koyulacaktır. Ve yolları Igor ile kesişecektir.

Benzer isimli çizgi roman serisinden uyarlanan Komiser Grom Veba Doktoru, Rus film tarihi göz önünde bulundurulduğunda çığır açan bir potansiyele sahiptir. Sıradan bir Amerikan filmi imajı ortaya koyar. Ancak kendisine özel kıvrım ve süslerle epey yırtıcı bir karaktere bürünmüştür. Aynı zamanda da kara komediden faydalanmış ve birkaç eğlenceli sekansa imza atmıştır. Film ile ilgili esas soru kahramanınız kim olacağını anlamaktan geçmektedir. Sıkı tutunun, ortalamayı aşan bir yolculuğa çıkacaksınız. Sonuç olarak: 7/10. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

IMDb: 6,5

Mayor Grom: Chumnoy Doktor Filminde Görev Alan Diğer Oyuncular

 • Tikhon Zhiznevskiy – Igor Grom
 • Alexander Seteykin – Dima Dubin
 • Lyubov Aksyonova – Yulia Pchelkina
 • Sergei Goroshko – Sergei Razumovskiy
 • Dmitriy Chebotarev – Oleg Volkov
 • Oleg Chugunov – Aleksey Makarov
 • Vitaliy Khaev – Albert Bekhtiev
 • Yuliya Parshuta – Anna

Mayor Grom: Chumnoy Doktor Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: