Skip to content

Komşu Çocuk Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Komşu Çocuk Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Komşu Çocuk film konusu, yorumu, incelemesi, The Boy Next Door eleştirisi, yönetmeni, karakterleri, oyuncuları, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Komşu Çocuk Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Kocasının kendisini defalarca aldatmasını görmezden gelerek; çocuğu ve geleceği için mücadele eden bir anne saflığı (iyi kalpli) ile ön plana çıkar. Kocası pişkin davranışlar gösterir, yakın arkadaşları “artık boşanmalısın” der. Ancak Claire -nedense- harekete geçmez. Yine de bu hareketleri yargılanmamalı ve saygı duyulmalıdır.

Claire’yi ayakta alkışladığımız dakikaların ardından yan eve genç bir çocuk gelir. Genç birey, hasta amcasına yardımcı olabilmek için farklı bir şehirden gelmiştir. Henüz 20 yaşında olmasına rağmen olgun tavırlarıyla dikkat çeker. Bilgili, kibar ve aynı zamanda da fiziksel açıdan iyi -kaslı- gözükmektedir. İki ev birbirini yakından tanımaya başladığında Claire, gözünü Noah’tan alamaz olur. Genç duruşu, kadına cazip gelmekte ve paslanmış hormonlarını harekete geçirmektedir.

Ayrıca Netflix’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı 1985 yapımı korku filmine göz atın: Cinler

Noah da Claire’nin duygusal ve fiziksel yalnızlığını günden güne hissetmeye başlar. Ona karşı bakışlarını, davranışlarını bir süzgeçten geçirerek genç kadının yalnızlığını kullanır. Böylece ikili o gece birlikte olur.

Komşu Çocuk Film Konusu ve Yorumu

Gün geçtikçe “ben nasıl böyle bir hata yaparım” diyen Claire, kendisini geri çeker. Ve bu davranışın tekrarlanmayacağını belirtir. Noah ise sakin, olgun duruşunu arkada bırakarak tabiri caizse bir sapık haline gelir. Kadını tehdit etmeye, ailesinin yanında zor duruma sokmaya başlar. Böylece gizli aşk oyunları ortaya çıkmaya başlarken Noah’ın durmak bilmeyen cesareti olayları farklı duruma sokar. Devamında yaşanan olaylar, bazılarının canını yakacaktır.

“Baştan çıkarıp akabinde bir sapığa dönüşen kişi” başlıklı senaryoya yıllar içerisinde defalarca şahit oluruz. Her defasında da aynı vasat duyguları hisseder ve kaybettiğimiz zamanı düşünürüz. Orijinali The Boy Next Door olan Komşu Çocuk da bu düşüncelerin birebir karşılığıdır. Hiçbir farklılık sunmakla kalmayıp alt metinleri ile senaryoyu daha da çekilmez bir pozisyona iter.

Claire Peterson isimli anneye hayat veren Jennifer Lopez, içerik için bir çaba gösterse de sahneler itici ve çekilmez bir hal aldığı için mücadelesi yarım kalır. Böylece yönetmen Rob Cohen’in bir başka başarısız girişimi izleyenle buluşmuş olur. Kesinlikle önermem. 1/10

IMDb: 4,7

Ayrıca film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

The Boy Next Door Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Jennifer Lopez – Claire Peterson
  • Ryan Guzman – Noah Sandborn
  • Ian Nelson – Kevin Peterson
  • John Corbett – Garrett Peterson
  • Kristin Chenoweth – Vicky Lansing

Komşu Çocuk Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Diğer postlar için takipte kalmayı unutmayın. O halde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: