Skip to content

Komşuların Savaşı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Komşuların Savaşı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Komşuların Savaşı dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Komşuların Savaşı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix
 • Türk dizilerine meydan okuyan konsept ve alt metinleriyle dikkat çeken Komşuların Savaşı, Netflix’in yeni aile komedisi olarak platformda yer ediniyor.
 • Daha çok talk show benzeri içerikleriyle tanınan Netflix Meksika, Komşuların Savaşı ile komedi dünyasına yeni bir sayfa açıyor.
 • Yönetmen koltuğunda Noé Santillán-López’in oturduğu 8 bölümlük dizide göze çarpan diğer detaylar şöyle:

Eltilerin Savaşı, Gelinlerin Savaşı, Çocukların Savaşı gibi ardı kesilmeyen savaş (?) dizilerine bir yenisini ekleyen yapımcılar; haliyle karşımıza iki adet aileyi çıkartır. Bu ailelerden ilki Leonor isimli anne tarafından yönetilen, nispeten dar bir gelirle idare etmeye çalışan bir gruptur. Aile üyelerinin sayısının epey fazla olmasının yanı sıra her birinin kendi dünyaları, kendi problemleri bulunmaktadır.

Nefes kesen Netflix suç belgeseli: Elize Matsunaga Gerçek Bir Suç Masalı

Komşuların Savaşı Dizi Yorumu

Hikâyeye yön veren diğer grup ise Ana Layevska’nın hayat verdiği anne Silvia merkezli ailedir. Son derece lüks evleri, arabaları, hizmetçileri ve her anlarını aylak aylak geçirebilecek potansiyele sahiptirler. Banliyö yaşantısına yakışır hal ve davranışlarıyla dikkat çeken Silvia, son derece çekici bir role bürünmüştür.

Ortalama 30 dakikadan oluşan bölümleriyle aile komedisi sunmayı hedefleyen yapım, iki aileyi hangi noktada birleştireceğine karar vermeye çalışmaktadır. Büyüğü küçüğün yanına almak yerine küçüğü büyüğün yanına alarak hikayesine devam etme kararı aldığında Leonor ailesinin bir çekiliş kazandığını açıklar. Öyle ki aile üyeleri bir çekiliş kazanmış ve akabinde de Silvia ailesinin yanındaki villaya taşınma hakkı kazanmışlardır. Hal böyle olunca taşınma işlemi gerçekleşmiş. Ve iki zıt karakterli aile üyelerinin gürültülü dakikaları işlenmeye başlanmıştır.

Komşuların Savaşı; fakir-zengin eşitsizliği, ayrımcılık, kültürel farklılıklar, köken farklılıkları gibi pek çok temayı merkezine alma hedefi taşımaktadır. Kalabalık ile çekirdek aileye, çok kazanan ile zar zor geçinen aileye farklı perspektiflerden bakarak eğlenceli bir komedi ile süsleme telaşı içindedir. İlk bakışta anlaşamayan, her dakikalarını kavga ederek geçiren aile üyelerine doğru ile yanlışı öğretmek yerine açık kapılar bırakarak yorumlamanıza olanak sağlamaktadır. Sonuç olarak: Çerezlik. 6/10. Öyleyse sizlere iyi seyirler.

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

The War Next-Door Diğer Oyuncu ve Karakterler

 • Ana Layevska – Silvia
 • Vanessa Bauche – Leonor
 • Mark Tacher – Ernesto
 • Elyfer Torres – Tere
 • Pascacio López – Genaro
 • Armando Said – Pablo
 • Christian Vazquez – Tomas
 • Marco León – Diego
 • Loreto Peralta – Crista
 • Isabella Patrón – Janet

Komşuların Savaşı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: