Skip to content

Koruyucu (The Marksman) Film Konusu ve Yorumu

Koruyucu (The Marksman) Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Koruyucu (The Marksman) film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Koruyucu (The Marksman) Film Konusu ve Yorumu

Başrolünü Clint Eastwood’un üstlendiği 2012 yapımı Trouble with the Curve isimli filmden sonra yönetmenlik kariyerine 9 yıl gibi uzun bir süre ara veren Robert Lorenz, 2021’nin son aylarını yeni projesi Koruyucu (The Marksman) ile kutluyor. Clint Eastwood’un yıllar evvelki rolüne benzeyen yaşlı ve azimli karakteri bu kez Liam Neeson’a emanet ederken kendisinden masumları koruyan asil ve yaralı bireyi ekranlara yansıtması isteniyor. Bu süre zarfında da izleyenler ABD ile Meksika arasında sürklase olan uyuşturucu, kartel, aile dramına ortak oluyor. Diğer detaylar şöyle:

Jim (Liam Neeson) geçtiğimiz yıl içerisinde eşini kaybeden, yalnız ve muhtaç dul bireye ışık tutmaktadır. Bugünlerde Arizona’daki çiftliğinde zamanını geçirirken biriken borçları, kaybolup giden umutları ile zorlu bir savaşa sürüklenmektedir. Cılız büyükbaş hayvanlarını istemediği miktarlara satamadığı gibi şimdilerde borçlarını ödeyemediği için çiftliğini kaybetmenin eşiğine gelecektir.

Koruyucu (The Marksman) Film Yorumu

Hayattaki birinci hedefi çiftliğindeki büyükbaş hayvanları büyütmek üzerine olsa da halihazırda ABD ile Meksika sınırları arasındaki çöle benzeyen yerleşkede hayat sürdüğü için kaçakları, uyuşturucu transferlerini üvey kızı Sarah’a bildiren -bir nevi- devriye görevine de bürünmektedir. Koruyucu’nun akışına değiştirecek ve bizleri büyük bir heyecan tufanına sürükleyecek sekans aralığı ise yine Jim’in gözcülük yaptığı dakikaların birinde gerçekleşecektir. Hem Meksika’nın ortalama altı yaşamından hem de peşlerine takılan azılı kartelden kaçan anne ve erkek çocuk, Jim’in önüne çıkacak. Anne ölecek ve ufaklık artık Jim’in kontrolünde olacaktır.

Christmas’ın geleneklerin yansıtan tatlı bir aile macerası: Claus Ailesi

Hayatını deniz piyadeliğini adayan, bayrağa ve vatanına büyük bir saygı besleyen Jim’in ilk önce çiftliğinin elinden alınması üzerine de sınırlar arasında sıkışıp kalan mazluma hayat vermesi karakterin ülke nezdindeki düşünceleri için kafa karıştırıcı gözükmektedir. Yönetmen Lorenz’in istediği de tam bu noktada cereyan etmektedir. Geçmişine ve ülkesine bağlı olan bir adamın ekonomik ve siyasi nedenlerle kafa karışıklığına sürüklenmesinin ardından ona bambaşka bir hayat vaat eder. Ve aslına bakılırsa filmi izlenir kılan, hoş gözüken tek kriter de bunlardır. Jim’in dramatik hayatı, yalnızlığı daha çok keyif verirken hikâyeye eklenen ufaklık sekansları ile akış, kartel ile mücadeleye dönüşür. Haliyle, ortalamaya aşamayan oldukça stabil bir filme işaret eder. Sonuç olarak: 5/10.

IMDb: 5,6 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler:

  • Liam Neeson – Jim
  • Katheryn Winnick – Sarah
  • Jacob Perez – Miguel
  • Teresa Ruiz – Rosa
  • Alfredo Quiroz – Carlos
  • Jose Vasquez – Isidro
  • Antonio Leyba – Rigo
  • Dylan Kenin – Randall
  • Luce Rains – Everett

Koruyucu (The Marksman) Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: