Skip to content

Kötülük Dehası Belgesel Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Evil Genius

Kötülük Dehası Belgesel Konusu Yorumu ve İncelemesi | Evil Genius yazımızda; Kötülük Dehası belgesel konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

kötülük dehası belgesel konusu yorumu ve incelemesi

Bugüne kadar dünya çapında birçok gizemli cinayet gerçekleşti. Bu gizemli cinayetlerin en başında 2003 yılında ABD’de gerçekleşen “pizzacı vakası” yer alıyor. ABD’nin Erie şehrinde gerçekleşen banka soygunuyla birlikte arka arkaya gizemli cinayetler gerçekleşti. Ağustos 2003’te Brian Wells isimli pizza kuryesi; boğazında kelepçeli halde olan bir canlı bombayla birlikte PNC bankasını soydu. Baston şeklinde tasarlanan silahıyla birlikte, bankadan 8 bin dolar yürütmeyi başardı.

Bankadan gelen acil durum sinyali ile birlikte olay yerine gelen polisler, Brian Wells’i yakaladı. Brian onlara; boynundaki bombadan ve patlama riskinden bahsetti. Birkaç siyahi adamın zoruyla soyguna giriştiğini söyleyen yaşlı adam, saniyeler sonra bombanın patlamasıyla öldü.  Arkasında sadece bombanın imhası için gereken şifreli mesajları bırakarak ölen Brian, kurban mıydı? Yoksa bu işi planlayan ama işlerin iyi gitmemesiyle kendi canından olan bir suçlu muydu?

Yetersiz delil eksikliğinden dolayı bir türlü sonuca bağlanılamayan dava, Eylül 2003’te gelen ilginç bir ihbarla başka bir boyuta taşındı. Bill Rothstein isimli yaşlı bir adam, evinde yer alan dondurucuda bir ceset olduğunu söyledi. Polislerin incelemesi sonucu dondurucuda yatan adamın James Roden olduğu anlaşıldı. Bill’e göre; James’i, kendisinin yakın arkadaşı olan Marjorie öldürmüştü. İşin ilginç yanı ise Marjorie ve James sevgililerdi. Yazının bu noktasından sonrası spoiler içermektedir. Buraya kadar olan hikâye ilginizi çektiyse, devamına kendinizin şahit olmasını isterim.

Kötülük Dehası Belgesel Konusu Yorumu ve İncelemesi

İlerleyen zamanlarda olayın daha da ilginç bir hal almasıyla, kan donduran gelişmeler yaşandı. Marjorie ve Bill’in pizzacı vakasında da parmaklarının bulunduğu ve James’in bunu öğrenmesiyle ondan da kurtuldukları anlaşıldı. Bu sırada devam eden soruşturmada her türlü suçlamayı reddeden Marjorie, işin arkasındaki deha konumundaydı. İnsanları manipüle etmede ve onları istediği gibi kullanmakta master yapan Marjorie; araştırmalar sonucu elde edilen bilgiler doğrultusunda bipolar, ruh bozukluğu, ani duygu geçişleri gibi birçok mental problemle uğraşmaktaydı. Kötü bir çocukluk dönemi geçiren kadın, sevilmeyen fakat bir o kadar başarılı biriydi. Geçmiş yıllarda erkeklerin ilgisini kolaylıkla çekebilen kadın, bazı sevgililerini öldürdü ve hapis yattı.

Birçok gerçeğin ortaya çıkmasıyla dava şekil almaya başladı. Soygun planında birden çok kişi yer almaktaydı ve bu isimler bir bir ortaya çıktı. Sizi sıkmamak adına o isimlere girmeyeceğim fakat bu belgeseli mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Dört bölümden oluşan belgeselin yönetmen koltuğunda Trey Borzillieri ve Barbara Schroeder yer alıyor. IMDb tarafından 7,6 puana layık gösterilen yapım, 2018 yılında izleyenlerle buluşmuştu.

Kötülük Dehası (Evil Genius) belgesel fragman ve bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yaşanmış hikâyeleri konu alan yapımlar hoşunuza gidiyorsa, bu belgesele göz atın| Marisela Escobedo: Üç Ölüm

Kötülük Dehası Belgesel Konusu Yorumu ve İncelemesi | Evil Genius yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d