Skip to content

Küçük Ama Mükemmel Şeylerin Haritası Film Konusu ve Yorumu

Küçük Ama Mükemmel Şeylerin Haritası Film Konusu ve Yorumu yazımızda; The Map of Tiny Perfect Things film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Amazon Prime Video yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Küçük Ama Mükemmel Şeylerin Haritası Film Konusu ve Yorumu

Aynı gün içerisinde sıkışıp kalan insan topluluğu fikrine ilk defa şahit olmuyoruz. Bugüne kadar zaman döngüsünü konu alan birçok film ile karşılaştık. Bazılarını “keşke film sonsuza kadar devam etse” şeklinde yorumladık bazılarını ise “gün bitse de kurtulsak” tarzındaki eleştirilerimizle yerden yere savurduk.

The Map of Tiny Perfect Things yukarıda saymış olduğum kategorilerden birine yazmamız gerekiyorsa, büyük ihtimalle cevabım başarılı olan filmlerin arasına yazmak olur. Çok çok beğendiğim için değil de gerçekten zaman döngüsünün sınırları içerisinde kaldığı ve de gençlik filmi adı altında göze hoş geldiği için başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Aksiyon temalı filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer filmlerde yapılan bilgi ve gereksiz sahne karmaşasıyla uğraşmayan, zaman döngü şudur budur gibi filmi uzatan detaylara yer vermeden gerçekten iki kişiye odaklanan bir konuyu barındırıyor olması başlangıcı itibariyle olumlu düşündürdü. Biraz daha ilerlesin zaten sıkılırım diye düşündüğüm dakikalarda kendimi çoktan filme kaptırmış buldum. Fakat yine belirtiyorum, konu sizlere muhteşem bir tat bırakmıyor. Ancak “küçük ama mükemmel şeylerin haritası” anlaşılıp yaşanmaya başladığında karakterler sizde pozitif düşünceler oluşturmaya başlıyor.

Küçük Ama Mükemmel Şeylerin Haritası Film Eleştirisi

İlk önce Mark isimli gencin zaman döngüsünü keşfetmesine şahit oluruz. Güne uyanır, küçük kardeşiyle tatlı atışmalarını gerçekleştirir, yol tarifi verir… Daha sonra Margaret ile tanışırız. Kendine has havasıyla yüzme havuzunun önünden geçer. Mark, Margaret’in de aynı zamanda kaldığını öğrendiğinde kıza karşı adım atar. Böylelikle Mark ve Margaret’in yolculuğuna çıkmış oluruz. Birisi bu zaman döngüsünde kalmak isterken diğeri ise kurtulmak ister. İlerleyen dakikalarda sevimli ikilinin göze hoş gelen sahneleri izleyenlerle buluşmuş olur.

IMDb: 6,8

Sonuç olarak filmi beğendiğimi ve sizlerin de izlemesi gerektiğini söyleyebilirim. Film her ne kadar ben zaman döngüsü temasında en iyisi olmaya ihtiyaç duymuyorum diye bas bas bağırsa da keyifli dakikalar geçirmek adına harika bir içerik sunmaktadır. Bu sebeple de son zamanlarda çıkan Amazon filmleri arasında sıyrılmaktadır. Son karar size ait. İyi seyirler…

The Map of Tiny Perfect Things Oyuncu Kadrosu

  • Yönetmen: Ian Samuels
  • Senarist: Lev Grossman
  • Kathryn Newton – Margaret
  • Kyle Allen – Mark
  • Jermaine Harris – Henry
  • Anna Mikami – Phoebe
  • Josh Hamilton – Daniel
  • Cleo Fraser – Emma

Film fragmanına ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Amazon Prime Video içeriklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Küçük Ama Mükemmel Şeylerin Haritası Film Konusu ve Yorumu yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d