Skip to content

Küçük Bir Rica Film Konusu ve Yorumu

Küçük Bir Rica Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Küçük Bir Rica film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, A Simple Favor oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Küçük Bir Rica Film Konusu ve Yorumu

Ghostbusters, The Office, Last Christmas gibi yapımlardaki yazarlık ve yönetmenlik görevlerinin ardından sinema dünyasında takdir edilen kişiler arasında gösterilen Paul Feig, 2018 yapımı A Simple Favor ile izleyenleri kocasını kaybeden bir anneyle tanıştırarak suç-gizem-komedi temalarının hüküm sürdüğü ilginç bir hikâye ile baş başa bırakmaktadır.

Yıllar evvel kocasını trafik kazasında kaybeden genç anne Stephanie, hayatının çoğu kısmını oğluna adayan ve kalan birkaç saatinde de vlog çeken yalnız bir kadın olarak dikkat çekmektedir. Yalnızlık problemini enerjisi ve yeni hobileriyle bertaraf etmeye çalışsa da yeni günler, geçmiş günlerinin kopyasıdır.

Diğer bir popüler film: Collateral (Tetikçinin Gecesi)

Fakat oldukça sıradan geçen hayatı, Emily isimli bir diğer ebeveynle tanışmasının ardından değişmeye başlamaktadır. Her iki ebeveynin oğulları okulda yakın arkadaştır. Böylece annelerine yeni bir sayfa açma imkânı tanımışlardır. Ancak Emily’de bir “şeytan tüyü” kıvamı söz konusudur. Stephanie’in saflığı, enerjisi ve sağlıklı duruşu ne kadar belliyse Emily’nin de gizemli telefonları, lüks yaşamı, kocasıyla olan -aldatmacalı- ilişkisi birçok detayı öne sürmektedir. Üstelik Stephanie’in Emily’nin tuhaf davranışlarına da şahit olmaktadır. Ancak yalnız kalma korkusu, Stephanie’in akışa kapılmasına sebep olur.

Küçük Bir Rica Film Yorumu

Birbirinin -neredeyse- tamamen zıttı olan Stephanie ve Emily’nin karakterlerini ortaya koyma çabası hakikaten takdire şayandır. Ve bu başarı, izleyenlerin gelecek dakikaları iple çekmesine neden olan en temel ögedir. Çünkü hikâyenin ilk kısmı çoğunlukla karakter tanıtımları, ebeveyn sorunları gibi standart kriterler üzerine inşa edilmiştir. Ancak…

Hikâyenin ikinci kısmı tamamen farklı bir senaryo ile belirmektedir. Öyle ki Emily, Stephanie’den oğluna bakması için rica etmiş ancak 3-4 gündür ortalıklarda gözükmemiştir. Her ne kadar Emily’nin yoğun bir iş temposunda olduğu bilinse de bir annenin (anneliği pek sevmiyor gibi gözüküyor) oğlunu ve kocası (Sean) bırakması pek de mantıklı gözükmemektedir. Ancak günler sonra gelen acı bilgi, her iki aile bireylerini yıkacak ve Sean ile Stephanie arasındaki şaşırtan ilişkinin habercisi olacaktır. Fakat Stephanie’in Emily’nin geçmiş hayatına olan merakı hala bitmemiştir. Gerçekten kim olduğu büyük ilgi konusu olmuştur. Bu sebeple bir yandan ailesi ve Sean’ı idare ederken bir yandan da Emily’nin geçmiş hayatını süzgeçten geçirmektedir. Nihayetinde de hiç beklenmeyen bir son bizlerle buluşacaktır.

A Simple Favor, 120 dakikalık çalışma süresi boyunca birçok temadan faydalanma arzusu taşımaktadır. Stephanie’nin komik tavırlarına, Emily’nin gizemli kişiliğine ve iki kişinin birleşmesi ile ortaya çıkan garip sonuçlara odaklanmaktadır. Ancak diğer pek çok filmde olan duygu karmaşası ya da bir diğer deyişle tam olarak neye odaklanacağına kestirememe sorunsalı ile karşılaşmaktadır. Bazen çekici, bazen komik bazen de gizemlidir. Fakat bu duygu geçişleri diğer filmlerin aksine Küçük Bir Rica ile tersi yönde ilerlemektedir. Sonuç olarak, 6/10.

IMDb: 6,8

A Simple Favor Filminde Dikkat Çeken Diğer Oyuncular

  • Anna Kendrick – Stephanie Smothers
  • Blake Lively – Emily Nelson
  • Henry Golding – Sean Townsend
  • Ian Ho – Nicky Nelson
  • Joshua Satine – Miles Smothers
  • Andrew Rannells – Darren
  • Kelly McCormack – Stacy
  • Aparna Nancherla – Sona
  • Ava LaFramboise – Lulu

Küçük Bir Rica Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: