Skip to content

Kukla Ustası ABD’nin En Başarılı Dolandırıcıları Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Kukla Ustası ABD’nin En Başarılı Dolandırıcıları Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Kukla Ustası ABD’nin En Başarılı Dolandırıcıları belgesel dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon ve diğer soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar dileriz…

Kukla Ustası ABD'nin En Başarılı Dolandırıcıları Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix’in suç belgeselleri tüm hızıyla kaldığı devam ediyor. Geride bıraktığımız 2021 yılını yüksek ses getiren dizi ve filmlere ilaveten hemen herkesin kanını donduran belgesellere geçiren platform, 2022 yılının ilk suç projesini hayata geçirmek üzere kolları sıvıyor. Halihazırda alışık olduğumuz cinayet ve polisiye tarzı yapımdan ziyade dolandırıcı veya kukla ustası olarak bilinen Robert Hendy-Freegard’ın bar çalışanından milyonerlik zengine dönüşüne konu eden Kukla Ustası: ABD’nin En Başarılı Dolandırıcıları ile 18 Ocak 2022’nin trend malzemesi haline geliyor.

Sadece güçlü hikayesi ile değil, The Ripper ve Don’t F*** With Cats’in yapımcılıklarını üstlenen kamera arkası seti ile de dikkat çekmeyi başaran Kukla Ustası, Robert Freegard isimli kıvrak zekalı genç adamı takip ediyor. Doğup büyüdüğü zaman dilimlerinden ziyade kendinin 20’li yaşlarda olduğu 1990’lu dönemleri konu eden dizi; Freegard’ın Newport’taki barmen yaşantısından görüntüler sunuyor. Seslendirmeler, kamera kasetleri, röportajlar ve daha pek çoğu ile detaylar sunulmaya başlandığı sırada da; Freegard’ın 10 yıl boyunca kusursuz işleyen planı ekranlara yansıtılıyor. Diğer detaylar şöyle:

Kukla Ustası ABD’nin En Başarılı Dolandırıcıları

10 yıl boyunca; içlerinde en az 7 kadının ve en az 1 erkeğin olduğu ön görülen toplu grubu kandırıp 1 milyon sterlik hasılatı koparan genç adamın hikayesi, çok gariptir ki, bir ajanlık öyküsü ile açıklanıyor. Gerek barda gerekse diğer sosyal ortamlarda tanıştığı kişilere kendisini bir MI5 ajanı olduğunu söylemesi ile birlikte ortamdaki enerji yükünü arttıran Freegard, karşısındaki kişinin korkularından, endişelerinden beslenmeye başlıyor. IRA tehdidinin varlığı ile karşısındaki kişileri önce korkutuyor. Ve devamında da korumak ve saklamak üzere anlaşmalar yapıyor. Nasıl? Hangi yollarla? İnsanlar nasıl kanıyor?

Yepyeni bir k-drama: Through the Darkness

Bu soruların bütün cevabı Kukla Ustası isimli belgesel ile yanıt bulurken Freegard’ın 10 yıl süren saltanatı kusursuz ilerlemiş gibi gözüküyor. Kıvrak zekâsı, ümit veren gülüşü, eğlendiren mizahı ile kız-erkek fark etmeden; karşısındaki kişiyi şiddet meyilli bir IRA operasyonu ile test etmesinin ardında da hain planını devreye sokuyor. İnsanları kontrol edişi, suiistimal edip onları birer piyon gibi kullanmasıyla tarihin tozlu yapraklarında yer edinen Freegard, 2005 yılında yakalanıp ömür boyu hapse çarptırılsa da akabinde gelişen davalar ile birlikte büyük bir indirim elde etmeyi başarıyor. Kaçırmayın. Diğer belgeseller için takipte kalın!

Sonuç olarak: 7,5/10.

Belgesel dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Öyleyse keyifli seyirler.

The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: