Skip to content

Kulüp Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Kulüp Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Kulüp dizi konusu, yorumu, The Club incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar dileriz…

Kulüp Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Kulüp dizi incelemesi spoiler içermiyor.

Neyse ki Netflix, ünlü YouTube içerik üreticisi Murat Soner’i duydu. Ve karşımıza Türkiye TV sektöründe görmeye alışık olduğumuz kan, dava, töre, evlilik gibi klasikleşen ve tam anlamıyla heves kaçıran temalardan ziyade ilk bakışta sıra dışı gözüken ve oyuncu kadrosuyla da göz kamaştıran bir içerikle çıktı. Gökçe Bahadır’dan Barış Arduç’a, Salih Bademci’den Metin Akdülger’e kadar, dinamik ve yüksek potansiyeli teşvik etmesinin yanı sıra Netflix tutkunlarının yakından tanıyacağı belli başlı kriterleri merkezine aldı. Onlarca entrika, yalanlar, itiraflar, aile çatışmaları ve 1950’li yılların çarpık siyasi ve toplumsal ilişkileri… Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Netflix’in 5 Kasım 2021’de alıcı karşısına çıkardığı Kulüp dizisi, ismini sonradan öğrendiğimiz Matilda isimli kadının yürüyüş sahnesiyle başlamaktadır. Gökçe Bahadır denildiğinde akla gelen zarif yüz mimikleri, dolu dolu bakışlarına ilaveten acılı, sorunlu geçmişe işaret eden kambur görüntüsüyle hapishaneden çıkışını kutlamaktadır. Bugünlerde demode olarak lanse edilen ancak 1950’li Türkiye’nin gecelerini aydınlatan renkli, kısa-uzun kıyafetler dikkatlerden kaçmazken direksiyon Matilda’ya geçecektir.

Yıllar evvel, çeşitli sebepler yüzünden, bir annenin yapmaması gereken bir eylemi gerçekleştirerek… Küçük kızını sokağa bırakmak zorunda kalan Matilda, bugünlerde kızının peşine düşecektir. Küçücük bebeği neden yarı yolda bıraktığı, ne tür zorluklar yaşadığı ve kocasına ne olduğu gibi belli başlı sorunlar akış içerisine yerleştirilirken o sırada diğer kahramanları kendilerini tanıtmak üzere yola çıkacaktır. Ve aslında Kulüp ile tanışmamız, aynı sekanslar içerisinde cereyan edecektir.

Kulüp Dizi Konusu

Devrimciler, komünistler, Museviler, Yahudiler, çarpık Türkiye, kaotik düzen ve akla gelebilecek pek çok hayati kriterden nasibini alan Kulüp, halihazırda Matilda’nın kızını bulma ve tekrar geri kazanma öyküsünü icra etse de arka planda da birtakım faktörleri ele almaktadır. Toplumsal ve siyasi dengenin etkileriyle yoluna devam ederken Kulüp içerisinde faaliyet gösteren karakterlere gözlerini çevirmektedir.

Netflix’in bir diğer yeni dizisi: Katil Avcıları

Kulüp’e hizmet veren patron ve yönetici Orhan ve Çelebi’ye ilaveten gazino şarkıcısı Selim ile birlikte keskin bir bütünlük sağlayan dizi, Matilda’nın Kulüp’e giriş yapmasıyla entrikalı dünyaya giriş yapmaktadır. Geçmişinde yaşadığı acılar, trajediler, kayıplar ile beslenen Matilda ise ilk olarak kızı bulacak. Ve kızının hayatına musallat olan ünlü casanova İsmet ile mücadele içerisine girecektir. Kulüp’e bir nevi hizmetçi olarak işe girmesine rağmen… Kulüp içinde yaşanan ve insanlığı, toplumu ilgilendiren olumsuz gelişmeler karşısında bir öncü olarak cehennemi, cennete çevirebilecek potansiyele ulaşacaktır.

“Kayıp aileni bul ve hayatını düzene koy.” konseptli içerik Netflix nezdinde şaşırtıcı bir kapıya çıkmasa da bizim özelimizde oldukça başarılı bir kapıya çıkmaktadır. Yazının başında belirtmiş olduğum kan, töre, evlilik benzeri içeriklerden uzaklaşmak için gerekirse Avrupa’da söz geçiren kült dizilerin birebir kopyasını gerçekleştirmemiz gerektiğini belirtmekle birlikte Kulüp’ün kendi başına da yeterli miktarda düzen, akıcılık ve bütünlük sağladığı görülmektedir. Acılı anne kavramıyla evlat-anne ikilemini sınadığı yetmezmiş gibi dönemin simgeleyen özgü moda, sokak kültürü, toplumsal ilişkiler gibi yıpratıcı ve kendisine bağlayan ögeleri içinde barındırmaktadır. Sadece dramı düşünmeyip yeri geldiğinde ilham olabilecek güçlü potansiyeline ilaveten kusursuz bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Sonuç olarak: 6,5/10. Öyleyse sizlere keyifli seyirler…

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

The Club Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Gökçe Bahadır – Matilda
 • Barış Arduç – İsmet
 • Salih Bademci – Selim
 • Asude Kalebek – Raşel
 • Metin Akdülger – Orhan
 • Fırat Tanış – Çelebi
 • Sezer Arıçay – Hacı
 • Murat Garibağaoğlu – David
 • Istar Gökseven – Ali Şeker
 • İlker Kılıç – Mordo
 • Valeria Lakhina – Diana
 • Merve Şeyma Zengin – Tasula
 • Doğanay Ünal – Bahtiyar ve diğer.

Kulüp Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: