Skip to content

Kuzeyli (The Northman) Film Konusu ve Yorumu

Kuzeyli (The Northman) Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Kuzeyli (The Northman) film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Kuzeyli (The Northman) Film Konusu ve Yorumu

Kuzeyli (The Northman) film incelemesi spoiler içermiyor.

Nicole Kidman, Claes Bang, Anya Taylor-Joy, Ethan Hawke, Alexander Skarsgård ve Willem Dafoe gibi, say say bitmeyen, güçlü bir oyuncu kadrosuna ev sahipliği yapan Kuzeyli, 2 saatlik çalışma süresiyle gerilim, aksiyon, fantezi ve mitoloji üzerine olağanüstü bir tempo yakalıyor. Yönetmen Robert Eggers, son zamanların etkileyici formu Vikings’i merkeze alırken intikam ve savaş odaklı projesinde tek bir an geri durmuyor. Dizi ve film dünyasını alevlendiren intikam kavramının derinliklerine inmekle kalmayıp sallanan kılıçlar, dinmeyen kanlar, susmayan öfkeler ile anlatısını güçlendiriyor. Ki böylece baştan sona destansı özelliğine erişerek tek çekim aksiyonunun kıvılcımını elde ediyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

 • The Northman’ın resmi özeti şöyle: Viking prensi Amleth, işgalciler tarafından öldürülen babası Kral Horvendill’in intikamını alabilmek için gün sayar.

Kuzeyli (The Northman) Film Yorumu

Viking döneminin eşsiz ve keskin virajlarında geçen Kuzeyli, Kral Aurvandill (Ethan Hawke) ve Kraliçe Gudrún’un (Nicole Kidman) oğlu olan Amieth’i (Alexander Skarsgård) takip ediyor. Gözleri önünde babasının, amcası Fjölnir (Claes Bang) tarafından öldürülmesine, annesinin işgalciler tarafından kaçırılmasına şahit olan genç adam, o gün itibariyle, büyümeye başlıyor. O günden sonra, babasının intikamını almaya, annesini kurtarmaya ve krallığı tekrar kurmaya yemin ediyor. Ve macerası İzlanda’da yürürlüğe giriyor. Olga (Anya Taylor-Joy) adında bir büyücüyle tanışırken aralarındaki bağ günden güne artıyor. Hayata birlikte başlayabilmeleri için, intikama soyunmaları gerekiyor.

Netflix Türkiye’nin yeni dizisi: Yakamoz S-245

Kuzeyli (The Northman), hepimizin yakından tanıdığı intikam ateşini genişletmekte, sürdürmekte ve çeşitlendirmekte kusursuz bir iş çıkartıyor. Hikâyeye yön veren oyuncuların soluksuz gösterine ilaveten güçlü sinematografisini, güçlü görselleriyle kendi hanesine yazdırıyor. Her kare İzlanda’nın uçsuz bucaksızlığını, soğuk ateşini, sisli atmosferini desteklerken filmin epik noktası arşa çıkıyor. İntikamın açlığını, nefretin gücünü Amieth ile süslerken güzeller güzeli Olga ile hikayesine anlam katıyor. Ve geriye kalan hemen her saniye, sekans Kuzeyli’nin zaferini perçinleyen görüntülere yol açıyor. Tema itibariyle en basit filmi; en iddialı ve en keskin dille sunarak son yılların en iyi eserlerinden birine kapı açıyor.

Sonuç olarak: 8/10.

IMDb: 7,8 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Alexander Skarsgård – Amieth
 • Anya Taylor-Joy – Olga
 • Claes Bang – Fjölnir
 • Nicole Kidman – Gudrún
 • Ethan Hawke – Aurvandill
 • Gustav Lindh
 • Willem Dafoe
 • Elliott Rose
 • Phill Martin
 • Eldar Skar

Kuzeyli (The Northman) Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: