Skip to content

Lagos’ta İki Kadın Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Lagos’ta İki Kadın Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Lagos’ta İki Kadın film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Lagos'ta İki Kadın Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Lagos’ta İki Kadın Netflix Lagos’ta İki Kadın film incelemesi spoiler içermiyor.

Çok uzun zaman önce değil. Hemen hemen birkaç hafta önce bazı yönetmenlerin vazgeçemedikleri ve her içeriklerinde tekrar tekrar kullandıkları dokunuşları olduğunu söyledik. Belli başlı konseptleri ele alarak üzerlerine sadece ufak tefek detaylar eklediklerini ve böylece de isimlerinin o temayla zikredildiğini belirttik.

Nijerya’dan kopup gelen genç yazar/yönetmen Kunle Afolayan için de benzer cümleleri kuracak gibi gözüküyoruz. Henüz filmografisinde çeşit çeşit ürünler olmasa da geçtiğimiz yıl içerisinde yayınlanan Citation başta olmak üzere 1 Ekim’de alıcı karşısı çıkan Lagos’ta İki Kadın ile birlikte genç yönetmenin gerçek hikayelerden veya halihazırda çok satan romanlardan esinlenmekten keyif aldığına şahit oluyoruz. Hayatın kirli günlerine işlenmiş, dram ve kaotik yaşamdan nasibini almış bir dünyaya işaret etmesinin yanı sıra ülkeyi kasıp kavuran siyasi, toplumsal, kültürel problemleri de beraberinde görüyoruz. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Lagos’ta İki Kadın Film Yorumu

Netflix Swallow film konusu için şunlara benzer cümleler kurar… 1985’lerin çalkantılı Lagos sokaklarında Tolani isimli genç kız, yakın arkadaşı vasıtasıyla uyuşturucu kaçakçılığı işine girer. Lagos’ta İki Kadın’ı bunlara benzer cümlelerle özetlemek pek de ideal gözükmemektedir. 1980’li yıllar Nijerya için felaket görüntülerin ortaya çıktığı bir zamana işaret etmektedir. Ülkeyi tekrar kalkındırmak, ekonomik açıdan refaha ulaşmak, yolsuzluk ve itaatkarlığı dengelemek gibi gibi bir nevi toplumsal, ekonomik ve kültürel dengeleri sağlanan yıllardı. (genel tanım)

Artıları-eksileri veya doğruları-yanlışları nelerdir bilinmez. Ancak yönetmen Afolayan da bizleri o yılları götürerek şehirden bazı etkileyici görseller sunmaktadır. Şehrin tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra şehri adım adım yok eden belli başlı problemler eşliğinde bir harita oluşturmaktadır. Ve bu şehrin merkezine de hem iş yerinde hem özel hayatında sorunlar yaşayan Tolani isimli genç kızı almaktadır. Yaşam kalitesizliği, iyi yönetilememe, ekonomik buhran gibi pek çok enkazın altında kalan genç kız, Rose isimli arkadaşı vasıtasıyla dünyanın farklı bir yönüne şahit olacaktır. Uyuşturucu ile bir bağ kurup ekonomik badireleri geride bıraksa da toplumun temel taşları ile göğüs germek zorunda kalacak ve bu başlangıç kendisini tehlikeli sulara itecektir. Şans verebilirsiniz.

Filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Swallow filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Niyola – Tolani Ajao
  • Deyemi Okanlawon
  • Chioma Chukwuka Akpotha
  • Omotunde Adebowale David
  • Frank Donga
  • Eniola Badmus

Lagos’ta İki Kadın Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: