Skip to content

Landscapers Dizi Konusu ve Yorumu – HBO

Landscapers Dizi Konusu ve Yorumu – HBO isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Landscapers dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Landscapers Dizi Konusu ve Yorumu – HBO
 • “In 2014, Susan and Christopher Edwards were convicted of murder and sentence to a minimum of 25 years in prison / 2014 yılında, Susan ve Christopher Edwards çifti cinayetten suçlu bulundu ve en az 25 yıl hapis cezasına çarptırıldılar.
 • To this day, they maintain their innocence. / Bugüne kadar masumiyetlerini koruyorlar.
 • This is a true story.” / Gerçek bir hikâyeden uyarlanmıştır.

Netflix’in geniş belgesel havuzundaki kan dondurucu suç-cinayet dizilerine aşina olan izleyicilerin, az önce belirtmiş olduğum cümlelere karşı bir yakınlık beslemesi muhtemel gözüküyor. Ailesinin katleden küçücük yaştaki çocuklardan eşini öldürüp kaçan cani bireylere kadar envai çeşit belgesel ve hikâye ile karşılaşıp, hemen hepsiyle yakınlık kurup, akabinde gelen yapımlara karşı şaşkınlık seviyesi azalsa da tarihin tozlu yaprakları insanoğlunu şaşırtmaya devam ediyor.

HBO’nun sınırlı dizisi (mini dizi) Landscapers de bahsini geçirmiş olduğum kan dondurucu ve oldukça tanıdık gelen hikayelerden birine imza atıyor. Her ne kadar belgesel benzeri bir kurgu ve dokunuşlarla yoluna devam etmese de akış boyunca isimlerini duyacak olduğunuz Susan ve Christopher Edwards çiftinin can acıtan cinayet girişimi hakkında detaylı bir anlatı sunuyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Landscapers Dizi Konusu

2013 yılının yaz aylarında, İngiltere’nin küçük Mansfield kentinde, polisler tarafından sıra dışı bir operasyon gerçekleşti. Alelade bir evin küçük bahçesinde gerçekleştirilen kazı çalışmasının ardından bir kadın ve bir erkek olmak üzere iki cesedin kalıntıları bulundu. Yürütülen operasyonların ardından kalıntıların Susan Edwards’in anne ve babasına ait olduğu anlaşıldığında, Susan ve Christopher’in, yıllar evvel cinayeti gerçekleştirdikleri ve akabinde de cesetleri gömdükleri tespit edildi.

Suç polisiye temalı bir diğer dizi önerisi: Black Space

Susan’ın babası tarafından taciz edilmesi ve diğer pek çok istismar kaynağı Edwards çiftinin cinayet girişimi hakkında detaylı bir izlenim sunsa da Edwardsların cinayetleri işledikten sonraki süreç, oldukça kan dondurucu gözükmektedir. Ebeveynleri öldürüp gömdükten sonra Fransa’ya kaçmış. Ve aile bireylerinin yokluğu hissedilmemesi için onlardan Noel kartları, mektuplar aldıklarını belirtmişlerdir. Onların hala hayatta olduğunu hissettirerek yola devam eden çift paraları bitene kadar, yaklaşık 15 yıl, Fransa’da sığınmayı başarmıştır. Ancak parasızlık onları karanlık bir çukurun içine sürüklemeye başladığında, hem Susan’ın yaşadığı acımasız gerçekler hem de cinayetler hakkında iç karartan gelişmeler ortaya çıkacaktır. Senaryosunu Ed Sinclair’in kaleme aldığı Landscapers… 7 Aralık’ta izlenime sunulan ilk bölüme ilaveten hafta hafta yayınlanacak 3 bölümü ile final yapacaktır.

Susan ve Christopher Edwards çiftine hayat veren Olivia Colman ve David Thewlis’in mükemmel performanslarıyla yön bulan dizi… Son zamanlarda görüp görebileceğiniz en etkileyici sinematik görüntülerden birine imza atmaktadır. Henüz ilk bölümü ile alıcı karşısına çıkmasına karşılık gelecek bölümler için büyük potansiyel teşkil etmektedir. Sonuç olarak: 8/10. Diğer bölümleri şevkle bekliyoruz…

IMDb: 8,8 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Olivia Colman – Susan Edwards
 • David Thewlis – Christopher Edwards
 • Samuel Anderson
 • Daniel Rigby
 • Dipo Ola
 • Jay Phelps
 • Kate O’Flynn
 • Karl Johnson
 • Felicity Montagu ve diğer.

Landscapers Dizi Konusu ve Yorumu – HBO yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: