Skip to content

Lanetli Bağlar Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Il legame

Lanetli Bağlar Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Lanetli Bağlar Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Il legame yazımızda; Lanetli Bağlar film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Bugün sizlere, yayınlanmasının üstünden kısa bir süre geçen, orijinal ismi Il legame olan Lanetli Bağlar filmi hakkındaki düşüncelerimi paylaşacağım. Uzun bir süredir korku filmi izlememiş olmanın heyecanıyla filmin gelmesini dört gözle bekliyordum. Dersem size yalan söylemiş olurum. Her ne kadar yayınlanan fragman sonrası; merakım biraz daha artsa da, karşılaşacağım filmin tahmin ettiğimden daha iyi olacağını düşünmüyordum. Yakın tarihte İtalyan yapımı bir korku filmi izlememenin getirdiği ön yargıyla beraber filmi bir şekilde tamamladım. Sonuç beklediğimden farksızdı.

Sitede Yer Alan Diğer Film Önerilerine Göz Atın: Film Önerileri

Lanetli Bağlar Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

2 Ekim 2020 itibariyle Netflix platformunda bizlerle buluşan Lanetli bağlar, İtalya yapımı korku ve gerilim temalarını işliyor. Bugünlerde Netflix Top 10 listesinde yer alan film, kötü güçler tarafından lanetlenen bir kızın hikâyesini konu ediyor. Film ile ilgili olumlu düşüncelere sahip olmadığımdan, konusunu uzun uzun anlatmanın bir faydası olacağını düşünmüyorum. Filmin konusu kısaca şöyle: henüz evlenmemiş nişanlı bir çift, kızlarıyla birlikte bir seyahate çıkıyorlar. Nişanlısının annesiyle tanışmak üzere İtalya’nın güneyine giden aile, çeşitli kötü olaylar yaşamaya başlıyor. Bu kötü olayların merkezinde ise ailenin küçük kızı yer alıyor. Günden güne kötüye giden küçük kız, kötü güçler tarafından lanetleniyor. İlerleyen dakikalarda, lanetle mücadele kısmı sizlerle buluşuyor.

  • Riccardo Scamarcio – Francesco
  • Mía Maestro – Emma
  • Giulia Patrignani – Sofia
  • Mariella Lo Sardo – Teresa
  • Federica Rosellini – Ada
  • Raffaella D’Avella – Sabrina
  • Sebastiano Filocamo – Don Gino

Daniele Cosci’nin The Binding isimli kitabından Domenico Emanuele de Feudis tarafından uyarlanan film; gerilim temasını doğru bir şekilde yansıtsa da, korku filmi bütünlüğünün altında kalıyor. Filmin süresi 1 buçuk saat olmasına rağmen, sonlara doğru sıkıldığımı belirtmek isterim. Konuyu işleyiş bakımından diğer yapımlara çok benzememesiyle bir farklılık yaratsa da, yine de yeterli cazibeyi yakalayamıyor. Bu yüzden beklentinizi arttırmamanızı tavsiye etmekle birlikte; çerezlik olarak adlandırdığımız film kategorisine ismini yazdırabileceğini düşünüyorum.

Lanetli Bağlar – Il legame filminin detaylarına bakmak için tıklayınız.

Korku Filmlerini İzlemekten Keyif Alıyorsanız, Bu Listeye Göz Atmalısınız: Gerilim Dozu Yüksek Korku Filmleri

Lanetli Bağlar Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d