Skip to content

Lanetli Gözyaşları Film Konusu ve Yorumu

Lanetli Gözyaşları Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Lanetli Gözyaşları film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, The Curse of La Llorona yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Lanetli Gözyaşları Film Konusu ve Yorumu

Conjuring dünyası her gün daha da büyüyor, gelişiyor. Her yıl yeni uyarlamalarının yanı sıra gerek spinofflar gerekse benzer temalı içeriklerle korku severlerin gecelerini süslemeye devam ediyor. 2019 yılında yayınlanan The Curse of La Llorona da benzer kurgu ve görsellikleriyle seriye yeni bir boyut kazandırma hedefi taşıyor. Sinema ve korku dünyasının temel dinamiklerinden olan cadılar, şeytanlar ve hileli büyü kelimeleriyle donanırken La Llorona isimli kadının laneti sonucu birtakım cinnetler, ölümler gerçekleşmeye başlıyor.

Netflix’in bir diğer korku temalı filmi: Sır Yuvası

1970’lerin Los Angeles kentinde yaşanan hikâyede Anna ve iki çocuğu kendileri için mutlu bir gelecek vaat eder. Çocuklar okula, oyunlara dahil olurken çocuklarını tek başına büyüten Anna da sosyal hizmet uzmanı olarak geleceklerini inşa etmeye çalışmaktadır. Ve gündelik ritüeli gereği birkaç çocuğun kontrolü amacıyla evleri teftiş etmeye gider.

Lanetli Gözyaşları Film Yorumu

Gideceği son kapı da Patricia isimli oldukça gizemli bir kadındır. Sadece mum ışığı ile aydınlatılan evde, göz gözü görmüyor desek yanlış olmayacaktır. Üstelik tek problem bu değildir. Çocuklarını bir odaya kilitleyen Patricia, onları birinden koruduğunu iddia eder. Aynı zamanda da çocuklarda da gariplikler sezilmektedir. Çocuklar ısrarla bizi buradan çıkarma dese de Anna çocuklarla birlikte evden ayrılır.

Yönetmenliğini Michael Chaves’in üstlendiği Lanetli Gözyaşları, klasik korku filmlerinde beliren efektlerle, geçişlerle ilk çeyreğini atlatır. Özellikle Anna’nın güçlü olduğunu, pek çok sorumluluğun üstesinden gelebileceğini ispatlama gayreti gösterir. Çünkü filmin ikinci yarısı ile beraber La Llorona isimli lanetli kadın ortaya çıkmaya başlayacaktır. İlk olarak Patricia’nın çocuklarını öldürecek. Ve akabinde de Anna ve iki çocuğuna musallat olarak kâbus gibi bir gelecek planlayacaktır. Anna’nın güçlü ve dinamik karakteri bir nebze körelmeye başlasa da çocuklarını koruyabilmek için pek çok din adamı ve gerekirse de hayalet avcıları ile temasta bulunacaktır. Böylece Lanetli Gözyaşları da vasatı geçemeyen benzer türdeki projeler arasında ismini yazdıracaktır… Sonuç olarak: 5,5/10.

IMDb: 5,3 / Güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

The Curse of La Llorona filminde görev alan diğer oyuncular:

  • Linda Cardellini – Anna
  • Roman Christou – Chris
  • Jaynee-Lynne Kinchen – Samantha
  • Raymond Cruz – Rafael
  • Marisol Ramirez – La Llorona
  • Patricia Velasquez – Patricia Alvarez
  • Tony Amendola – Father Perez

Lanetli Gözyaşları Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: