Skip to content

Law School Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Law School Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Law School dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, kdrama, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Law School Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Kore dizileri denildiğinde akla gelen ilk kavramlar; tatlı ilişkiler, şans eseri tanışan aşıklar ve akabinde gelişen komik olaylardır. 2020 itibariyle yayınlanmaya başlayan Law School, az önce saymış olduğum kavramlardan yararlanmadığı gibi olumlu olarak lanse edebileceğim herhangi bir iyi duygudan faydalanmamaktadır. Sadece ismini de aldığı yerdeki, hukuk fakültesi, yaşanan gelişmelerden esinlenir. Cinayet, dava, tutuklama ve soruşturma.

Diğer bir k-drama önerisi: Beyond Evil

16 bölüm boyunca birbirinden farklı karakterlere sahip öğrenci, savcı, profesör vb kişilerin merkezinde olduğu hikâye, Hankuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleşmektedir. Başlangıç bölümünde de görüldüğü üzere bir grup öğrenci sahte bir dava ile kendilerini kanıtlama şansı elde eder. Okulun deneme dava programına büyük katkı sağlayan Profesör Seo Byung-ju, öğrencilere nefes almaları için ara verir. Fakat geçen yarım saat sürelik sonunda, odasında ölü bulunur.

Law School Dizi Yorumu

Her yeni dakikasına yeni bir karakteri adapte etmek isteyen yaratıcı Seo In, bu kez karşımıza Yang Joon-hoon isimli savcı ile çıkar. Polislerin delil topladığı anda, odaya giriş yapar. Ve alıcı gözüyle bakmak dediğimiz tabiri izleyenlere yansıtır. Ölüm nedeni, zamanı gibi pek çok soruyu kafasında irdelemeye başlar. Kendisi ile ilgili en önemli detay ise ölen kişiyi rüşvet davası yüzünden yıllar önce yargılamasıdır. Bu sebeple yoğun bir travma yaşamış ve sonra okulda aynı profesörlük yapmaya başlamıştır. Oldukça sert tavırlarıyla dikkat çekerken öğrencilerin korkulu rüyası olmuştur.

Hikâyeye yön veren öğrencilerden ilki, birinci sınıf öğrenci olan Han Joon Hwi’dir. Bilgili, havalı ve çekici sözleriyle senaryoya yön verir. En büyük hayali başarılı bir avukat, başarılı bir hukukçu olmaktır. Kang Sol ise okulun burslu öğrencileri arasında yer alan çekingen ama hırslı bir kız öğrencidir. Yoksulluğunu ve çaresizliğini hırsıyla birleştirecek ve Law School için önemli bir karakter olacaktır.

Aynı zamanda okuldaki bir diğer Profesör Kim Eun-sook, hakimken yargıladığı tecavüzcü Le Man-ho’nun erken salınma davasıyla ilgilenmektedir. Law School, birbirinden farklı problemlerle uğraşan bireyleri aynı ortama sürükleyecek ve yaşanan akıl almaz gelişmelerin, davaların merkezine alacaktır.

Karmaşık gelen ilk bölümün ardından nefes kesen suç-drama hikayesine dönen Law School, güçlü oyunculuklarla beslenen başarılı bir k-drama dizisidir. Özellikle polisiye hayranlarının merakla takip edeceği dava gelişmelerini kullanarak izleyeni soluksuz bir maratona sürükleyecek dinamiklere sahiptir. Sonuç olarak, kaçırmayın.

IMDb: 7,9

Kısa bir süre sonra Netflix’te yayınlanacak olan dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler:

 • Kim Myung-Min – Yang Jong-Hoon
 • Lee Jung-Eun – Kim Eun-Sook
 • Ryu Hye-Young – Kang Sol
 • Kim Beom – Han Joon-Hwi
 • Gil Hae-Yeon – Oh Jung-Hee
 • Lee Kang-Ji – Min Bok-Ki
 • Lee Soo-Kyung – Kang Sol
 • Ko Yoon-Jung – Jeon Ye-Seul
 • Hyun Woo – Yoo Seung-Jae
 • Oh Man-Seok – Kang Joo-Man
 • Kim Min-Seok – Jo Ye-Beom

Law School Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: