Skip to content

Lea’nın 7 Yaşamı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Lea’nın 7 Yaşamı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Lea’nın 7 Yaşamı dizi konusu, The 7 Lives of Lea yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Lea’nın 7 Yaşamı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Lea’nın 7 Yaşamı (The 7 Lives of Lea) dizi incelemesi spoiler içermiyor.

 • Netflix’in Les 7 Vies De Léa orijinal isimli yeni gizem-fantastik-suç temalı dizisi şöyle özetleniyor: Genç bir bireye ait insan kalıntısı bulan Lea, gözlerini 90’lı yıllarda açar. Ve gizemli ölümün perde arkasında yatan sırları çözmeye çalışır. Üstelik her gün farklı bedenlerde uyanır.

Netflix’in gençlik temalı dizileri sıradanlığı ile bilinmektedir. Hafızlarda yer edinen birkaç sıra dışı ürünün aksine hemen hepsinde basit önergeler üzerinden inşalar gerçekleştirilmektedir. Kuru romantizm, ailesinin zorbalığına uğrayan hormonal gençler, güldürmeyen komediler ve nicesi. Ancak 28 Nisan itibariyle hizmete başlayan Lea’nın 7 Yaşamı’nın oldukça çekici özellikleri bulunmaktadır. Ki bu özellikler fantastik ve suç argümanlarıyla kusursuza yakın harmanlanmaktadır. Yaşanan bir ölümün gizemini çözmek üzere yola Lea da dizinin başarısında öne çıkan en temel etmen gibi gözükmektedir. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Lea’nın 7 Yaşamı Dizi Yorumu

Lea’nın 7 Yaşamı, 17 yaşındaki aykırı Lea’nın (Raika Hazanavicius) kusursuz bir göl manzarasında parti yaptığı ancak yine de kalabalığın içinde kendisini yalnız hissettiği görüntüyle açılıyor. İçinde biriktirdiği yalnızlık duygusunu, daha çok alkol, daha çok uyuşturucu ile kapatmaya çalışırken huzurlu bir yer bulma arayışına giriyor. Ve işte tam da bu noktada dizinin seyri bir zıplama yaşıyor. Kayalıkların arasında bir iskelet bulan genç kız, iskeletin kolundaki bilezik ile bağ kuruyor. Koluna taktığı bilezik ile uykuya geçmesiyle, gözünü 1991’de yılında açması bir oluyor. Ve uykusunda ilk kez yolculuk yaptığında, kalıntıları bulunan Ismael’in cesedinde uyanıyor. Her gün Ismael ile bağlantılı “beden değişikliği” yaşarken genç adamın bugünkü ölümünü araştırmaya koyuluyor.

Son günlerin diğer popüler dizilerine buradan erişebilirsiniz.

Bahsi geçen senaryo özeti “son zamanların en iyi dizisi” şeklinde lanse etmeye yetecek kadar potansiyel teşkil etmese de gözle şahit olunan görseller tam tersini söylüyor. Zamanda yolculuğu mümkün kılan sekanslar Lea’nın bakış açısı ile tazelenirken suç ve gizemin böylesine yaratıcı bir kavramla izleyici karşısına çıkması takdire şayan gözüküyor.

Sonuç olarak: 7,5/10.

IMDb: 7,0

The 7 Lives of Lea (Les 7 Vies De Léa) Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Raika Hazanavicius – Lea
 • Alexander Ferrario
 • Mélanie Doutey
 • Samuel Benchetrit
 • Anne Azoulay
 • Khalil Gharbia
 • Marguerite Thiam Donnadieu
 • Théo Fernandez
 • Maïra Schmitt
 • Rebecca Williams

Lea’nın 7 Yaşamı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: