Skip to content

Licorice Pizza Film Konusu ve Yorumu

Licorice Pizza Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Licorice Pizza film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Licorice Pizza Film Konusu ve Yorumu

Yazar/yönetmen Paul Thomas Anderson, geçtiğimiz aylarda mesleğindeki 30. yılını devirdi. Hemen her kamera arkası şefinde görülen kendine has imzalar, kendine özgü dokunuşlar Anderson ile daha çok karanlığı işaret eden psikolojik, gerilimli karakter çatışmaları üzerinden şekillenirken usta yönetmen Licorice Pizza ile gece ve gündüz kadar fark yaratan bir şemanın içine dahil oldu. Eski eserlerindeki sapkın karakterler, acımasız psikolojik önergeler 2021 yapımı film ile yerini romantik-komediye bıraktı. Neşesi, aşk yolunu gözleyen kimliği ile yürekleri ısıtan ve bir o kadar da hayatın gerçek benliğine kavuşturan bir kimyaya büründü. Diğer detaylar şöyle:

Adını, 70’li yıllardaki popüler Güney Kaliforniya plak şirketi zincirinden alan Licorice Pizza, 15 yaşındaki Gary Valentine ve 25 yaşındaki Alana Kane isimli genç bireyler etrafında dönmektedir. Gary; okul ve 70’li dönemin oyunculuk denemeleri ile test edilirken California’nın kralı olmak istediği görülmektedir. Girişimciliği köküne kadar yaşayan, potansiyelli kavramının getirilerine sahip, oldukça keskin olan bu genç liseli, Alana isimli yırtıcı fotoğrafçı kızı gördüğünden beri aşkın yumuşak rüzgarına kapılmış hissi uyandırmaktadır. / Gary’nin başı dönüyor. Aradığı ve evlenmek istediği kızı bulduğunu düşünüyor. Ve nihayet Alana’nın karşısına çıkarak duygu limitlerini test ediyor.

Licorice Pizza Film Konusu

Yönetmen Anderson’un ikiliyi zorlayıcı unsurlar ile bir araya getirmeye niyeti olmadığı anlaşıldığında; ikilinin halihazırda aynı okulu paylaştığı görülmektedir. Alana, Gary ve onun arkadaşları ile takıldığı için utanç duysa da; Gary’nin kendisine bağlayan özelliklerine kapılmaya başlamaktadır. En nihayetinde Alana’nın hayatta kalma, hayata tutunma gibi zorlayıcı kişisel yaşam deneyimleri devreye girerken Gary ile benimsedikleri zıt kutuplu yaşamın tatlı yönleri çıkmaya başlamaktadır. Yaş farkı, yöresel ve geleneksel farklılıklar yerini aşka, kıskançlığa bıraktığında da tadından yenmeyen eğlenceli bir hava ortaya çıkmaktadır.

Son günlerin en popüler filmi: Mother/Android

Günümüzün klişeler üzerine kurulan çarpık romantizmlerini bir kenara koyacak olursak, Licorice Pizza, dış görsellerinden oyuncu ekibine, özenle hazırlanan sinematik dokunuşlardan anı hissettiren alt metinlere kadar etkileyici bir dünyayı izleyici ile tanıştırmaktadır. Gardınızı düşürmeye sebep olan yumuşak ve sade tonuyla 120 dakika hizmet verirken her anını dolu dolu yaşatan kimlikler ile ön plana çıkmaktadır. 8,5/10.

IMDb: 8,0 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Alana Haim – Alana Kane
 • Cooper Hoffman – Gary Valentine
 • Sean Penn – Jack Holden
 • Mary Elizabeth Ellis – Momma Anita
 • John Michael Higgins – Jerry Frick
 • Christine Ebersole – Lucy Doolittle
 • Harriet Sansom Harris – Mary Grady
 • Tom Waits – Rex Blau
 • Bradley Cooper – Jon Peters
 • Benny Safdie – Joel Wachs
 • Skyler Gisondo – Lance

Licorice Pizza Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Categories

Filmler

Tags

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: