Skip to content

Lisey’s Story Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Lisey’s Story Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Lisey’s Story dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Apple TV analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Lisey’s Story Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Lisey’s Story; romantizmden, aşktan ilham alan kişilerin hevesle izleyeceği bir karı-koca görüntüsüyle başlamaktadır. Clive Owen’ın hayat verdiği Scott Landon, eşi Lisey’e (Julianne Moore) aşk ve evlilikle ilgili birkaç söz mırıldanmaktadır. Göze ve kulağa hitap eden dakikalar, Scott Landon’un uluslararası boyutta üne sahip bir roman yazarı olduğunu ortaya çıkarır. Mutlu gibi ama buruk, heyecanlı gibi ama durgun gözüken çiftlerin kısa sekansından sonra sahneler 2 sene sonrasına gider.

Havuzun derinliklerinde kendi benliğini arayan Lisey, flashbackler yardımıyla bizleri 2 sene önceye taşır. Scott’un ne olduğu belirsiz bir ödül yarışmasında ödüle uzandığına ve akabinde de bir kişinin silahla kocasını öldürdüğüne şahit olmamızı ister. Lisey de yerden aldığı bir kürekle, kocasını öldüren kişinin yüzünü dağıtır.

Diğer bir dizi önerisi: Dom

Lisey’s Story Dizi Yorumu

Üzerinden 2 sene geçmesine karşılık günün her anında yas tutan Lisey’in tek problemi bu değildir. Üniversite Profesörü Dashmiel’in, merhum Scott’un geride bıraktığı, yarım kalan belgelere (günlük, roman, el yazmaları) ulaşma isteği dikkat çekmektedir. Acılı kadının uğraşmak zorunda kaldığı ve dizinin kilit noktalarından biri olarak görülen bir diğer unsur ise akıl hastası kardeşi Amanda’dır. Yıllar sonra ilk defa krize giren Amanda, bizleri yıllar evvelki bunalımına götürür. Kendisinin yanında kardeşleri değil Scott vardır. Ve Scott ağzından çıkan ilginç bir su (?) ile Amanda’yı rutin haline döndürerek iyi eder.

Apple TV’nin en yeni içeriği Lisey’s Story, ismini layıkıyla izleyenlere hissettirmeye çalışmaktadır. Sırlarla ve şifrelerle dolu bir geçmişe sahip olan merhum Scott’un, karısına bıraktığı ip uçlarını takip etmesini ister. Böylece kendisinin aslında kim olduğunu, evliliklerinin nasıl başladığını ve ilginçtir ki Scott ve Amanda arasındaki akıl almaz ilişkiye göz atmamızı sağlar. Hal böyle olunca Lisey, kendi hikayesini kendi yazmaya başlar.

Stephen King’in aynı isimli romanından diziye uyarlanan Lisey’s Story, oldukça ilgi çekici bir başlangıç ile yayın hayatına girmiş olur. Dizide kilit rol oynayan kişinin Lisey olmasını beklerken arka arkaya gelen gerilim-gizem unsurları; Lisey’s Story’nin bambaşka bir evreye yöneleceğini gösterir. Hal böyle olunca bizlere, Scott ve Amanda gibi -tabiri caizse- kaçık karakterin nefes kesen performanslarına şahit olmak düşer. Bakalım Scott’un ip uçları bizleri nereye sürükleyecek? Gerçekten kim ya da olmak isteyip olamadığı kişi kim? Ve Lisey’in bu yolculukta rolü ne?

IMDb: 6,3

Dizide Yer Alan Diğer Oyuncular ve Karakterleri

  • Julianne Moore – Lisey Landon
  • Clive Owen – Scott Landon
  • Jennifer Jason Leigh – Darla Debusher
  • Joan Allen – Amanda Debusher
  • Dane DeHaan – Jim Dooley
  • Sung Kang – Dan Beckman
  • Ron Cephas Jones – Professor Roger Dashmiel
  • Sebastian Eugene Hansen – Küçük Scott
  • Claire Keane – Küçük Lisey

Lisey’s Story Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: