Skip to content

Locke & Key Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Locke & Key Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Locke & Key dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Locke & Key Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Locke & Key dizi incelemesi spoiler içermiyor.

Locke & Key, ismini sonradan öğrendiğimiz Rendell Locke isimli eş (ve babanın) trajik bir şekilde ölmesiyle başlar. Sonraki sahnede bir adam, bir anahtarı, kalbine saplayarak başta kendisini ve sonra da içinde bulunduğu evi ateşe verir.

Netflix’in yüksek bütçeli dizisi Locke & Key, henüz ilk dakikalarının ardından “10 bölüm boyunca pek çok gizemli gelişme ile uğraşacaksınız.” cümlesinin kanıtını yapmaktadır. Çoğu bireyin bazı sekanslarıyla benzettiği gibi, bazen Stranger Things bazen de Hill House formatıyla yoluna devam ederken Locke ailesinin diğer üyelerinin Key House isimli gizemli-sırlı bir eve taşındığı görülür. Anne Nina Locke ve çocuklar Tyler, Kinsey ve Bode’dan oluşan aile üyeleri yeni tozlu, paslı eve giriş yapar.

Evin içerisinde pek çok anahtar, pek çok şifreli tabular bulan aile üyeleri, gibi vasat bir gelişme cümlesi Locke & Key için pek yakışır kalmasa da çocuklar nezdinde işlenen hikâye bu cümleden farksızdır. Flaschbackler yardımıyla evin babasının ölüm günlerinin işlenmesinin yanı sıra evin bazı noktalarına yerleştirilen sihirli anahtarlar dizinin ana konusunu oluşturmaktadır. Anahtarların bazı gizemli gelişmeleri mümkün kıldığı gibi bu anahtarlar için çarpışan iblisler, doğal olmayan unsurlar da söz konusudur.

Locke & Key Dizi Konusu

Hikâye, baba Rendell’ı öldürülen iblis ile başlarken yine her bölümdeki gizemli sırların ortaya çıkmasıyla birlikte finali de bu iblis sağlamaktadır. Anahtarların ne işe yaradığını öğrenen çocukların geçmişe karşı başlattıkları mücadele işlenirken diğer yandan da gençlik, aşk, aile gibi belli başlı temalar işlenmektedir. Ve açıkçası sonsuz bir potansiyele sahiptir.

Netflix’in yeni dizisi: Beş Kat İntikam

Stranger Things, Hill House ya da Ragnarok gibi doğa dışı kavramlardan keyif alan bireyler için dinamik hikayesiyle göz kamaştırmaktadır. Bölümler geçtikçe iblis ve diğer bireyler arasındaki savaş ritimlenirken bizlere de heyecan tufanına katılmak düşmektedir. Herkesin herkesin öve öve bitiremediği Locke & Key… Yavaş başlangıcı ve geç açılımına rağmen izlemeye değer bir görüntü çizmektedir. Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 7,4

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Darby Stanchfield – Nina Locke
  • Connor Jessup – Tyler Locke
  • Emilia Jones – Kinsey Locke
  • Jackson Robert Scott – Bode Locke
  • Kevin Durand – Frederick Gideon
  • Asha Bromfield – Zadie Wells
  • Leishe Meyboom – Abby
  • Petrice Jones – Scot Cavendish ve diğer.

Locke & Key Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: