Skip to content

Lost Girls Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Lost Girls Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Lost Girls film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Lost Girls Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Bu ailelerin kaderine benzer kim bilir kaç tane daha hikâye var. İşlenen onlarca cinayete rağmen tek bir şüphelinin dahi olmadığı, katilin halen daha serbest bir şekilde dolaştığı sayısız faili meçhul suç davaları… Böyle hikayeleri konu eden filmler çoğu zaman gizemli unsurlarıyla beni çekmeyi başarır. Sinematik açıdan neyin doğru, neyin eksik yapıldığı pek de umurumda olmaz. Nedense bütün ilgi ve odağım ailelere odaklanır.

2010 yılında Shannan Gilbert’ın ani bir şekilde ortadan kaybolması, Lost Girls’ün temelini oluşturur. Ancak arka planda Shannan’a benzer diğer gizemli ortadan kayboluşlar da gözler önüne serilir. Long Island’ın sakin plajlarında sayısı günden güne artan, kadın cesetleri bulunmaya başlanır.

Gerçek hikayelerden ilham alınarak yaratılan yapım, konusu itibariyle belgeseli andırmaktadır. Ancak yıllar önce yaşanan gelişmeler, film ortamına kurgulanarak izleyenler önüne çıkmaktadır. Hikâye ve isimler gerçek, oynayan kişiler uyarlamadır.

Filmin başlamasıyla gözler 2010’lu yılların başına gider. Mari Gilbert (Amy Ryan), iki küçük kızını tek başına büyüten hırslı bir anne profili ile karşımıza çıkar. Çocuklardan biri psikolojik olarak sorunlar yaşamaktadır. Diğer ise biraz daha ılımlı tavırlarıyla görülmektedir. Çocukları tek başına bakmanın zorluğu içerisinde görülen anne, çareyi birden fazla işte çalışmakta bulur. Ancak yine de çarkı döndüremez. Bu noktada devreye New York’ta yaşayan diğer kızı Shannan girer. Hem ziyaret amaçlı hem de maddi yardım yapmak üzere, diğer gece annesinin evine geleceğini söyler.

Lost Girls Film Konusu ve Yorumu

Fakat üstünden saatler, günler geçmesine rağmen Shannan’dan haber alınamaz. Anne iç güdüsüyle etrafa öfke saçan Mari, kızının başına bir şey geldiğini hissetmeye başlar. Ve polise gider. Bu noktadan sonra filmin izleyen üzerine kurmak istediği baskılar ortaya çıkar.

Mari, polisle iletişimi sıkı tutmaya çalışsa da karşı taraftan aynı ilgiyi göremez. Kızının en son 911‘i aradığını ve yardım çağrısında bulunduğunu kendisi görür. Kaybolduğu yerleri tek tek araştırmaya başlar. Olayı gören olası şüphelilerle görüşmeler yapar. Polis ise -nedense- durgundur. Dakikalar geçtikçe Long Island bölgesinde plajlarda kadın cesetleri çıkmaya başlar. Araştırmalar sonucu ölen kadınların hayat kadınları olduğu ortaya çıkar. 3 ay önce kaybolandan, 15 yıl önce kaybolan kişiye kadar…

Bu noktadan sonra polislerin neden Shannan davasına pür dikkat kesilmediği ön görülür. Shannan’ın da hayat kadını olduğunu anladıkları anda polislerin umursamaz tavırları dikkat çeker. Shannan ve diğer ölümlerle ilgilenen Komiser Dormer, sanki hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam eder. Vurdumduymaz ve oldukça sakindir. Film anlatımı Dormer üzerinden başarılı bir baskı kurarak, karakter hakkında kayda değer bir bütünlük sağlar.

Sonuç olarak hikâye bizlere; kadınların daha sonra da seks işçilerine karşı olan umursamazlığı vurgulamaya çalışır. Başta Shannan olmak üzere diğer bütün kadınların yalnız olmadıklarını, onlar için savaşan birilerinin olduğunu ispatlamaya çalışır. Zenginin kazanacağı yoksulun geriye düşeceği bir dünyada yaşamak istemediklerini belirtir…

IMDb: 6,1

Ayrıca film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer popüler içeriklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Lost Girls Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: