Skip to content

Love Alarm Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Love Alarm Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Love Alarm dizi konusu yorumu, Netflix 2.sezon incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Love Alarm Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

2020’nin çok konuşulan dizileri arasında yer alan Love Alarm incelemesi ile karşınızdayım. Oldukça ilginç bir ilk sezona ev sahipliği yapan dizinin ikinci sezonunun 12 Mart itibariyle izleyenlerle buluşacağını belirterek sözlerime başlamak istiyorum.

8 bölümlük webtoon uyarlaması olan ilk sezonun ardından Güney Kore başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinden olumlu yorumlar alan Love Alarm çerezlik konusuyla soğuk kış günlerinin birebir ilacı olarak göze çarpıyor. Özellikle hafta sonlarında dizi ve film arayışına girdiğimiz anlarda ortalama 50’şer dakikalık bölümleriyle ön plana çıkmayı başarıyor. Konusu şöyle:

K-drama dizilerine buradan ulaşabilirsiniz.

2019’da çıkan Countdown isimli film belki duymuşsunuzdur. Geri sayım olarak adlandırılan uygulamayı indiren insanlar; ne zaman ölebileceklerini görüyorlardı. Böylelikle hayat çizgilerini ona göre şekillendiriyorlardı.

Love Alarm da bir uygulama. Öyle ilginç bir uygulama ki yakınınızda bulunan kişinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını öğrenebiliyor ve gösterebiliyorsunuz. Son teknoloji olarak nitelendirilen bu uygulama bazı aşkları başlatan bazı aşkları ise bitiren konumunda yer alıyor.

Love Alarm Dizi Konusu Yorumu

Tahmin edeceğiniz üzere olaylar sadece bu uygulama çevresinde ilerlemiyor. Okul hayatına devam eden bir grup gencin ön planda olduğu dakikaların ardından aşk teması şekillenmeye başlıyor. Aşk üçgenleri, entrikalar, eğlenceler ve uygulama…  Kulağa ergen lise aşk hikayesi gibi gözükse de karakterlerin sempatik halleri diziyi izlemeye değer kılıyor.

IMDb: 7,4

Açıkçası diziye oldukça ön yargılı başladım. Ve bu ön yargı uzun bir süre geçmedi. Devam etmekle kapatmak arasında uzun bir süre gittim geldim. Fakat sonunda devam etme kararı aldım. Karakterlere ısınmaya başladıktan sonra arka plandaki ögeleri çok umursamamaya başladım. Daha doğrusu ön yargılarımı kırdım. Genellikle ergenimsi aşk temalı dizileri pek tercih etmesem de Love Alarm ile bir nebze de olsa keyif almayı başarabildim. Bence sizler de şans verin. 2.sezona da az bir süre kalmışken arka arkaya izlemek daha keyifli olabilir. Mutlu günler…

Love Alarm (Joahamyeon Ullineun) Oyuncu Kadrosu

  • Kim So-Hyun – Kim Jojo
  • Song Kang – Hwang Sun Oh
  • Ga-ram Jung – Lee Hye Yeong8
  • Go Min-Si – Park Gul Mi
  • Song Seon-mi – Jeong Mi Mi
  • Young-pil Kim – Hwang Jae Cheol

Dizi fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aşk temalı yapımlara buradan ulaşabilirsiniz.

Love Alarm Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d