Skip to content

Love (ft. Marriage and Divorce) Dizi Konusu ve Yorumu

Love (ft. Marriage and Divorce) Dizi Konusu ve Yorumu yazımızda; Love (ft. Marriage and Divorce) dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Love (ft. Marriage and Divorce) Dizi Konusu ve Yorumu

Kısa bir süre önce paylaştığım K-drama dizilerinin ilgi çekici bulunması üzerine yeni bir içerik ile karşınıza çıkmaya karar verdim. Bu sebeple yayın hayatına 2021 yılı ile başlayan Love dizisi hakkında görüşlerimi paylaşmak istedim.

Her ne kadar diziye çok sevecen ve hevesli yaklaşmasam da hayata hitap eden konusu düşüncelerimi tersine çevirmeyi başardı. K-dramaları genel olarak sıkıcı bulsam da içerdiği tema ile bu düşüncelerimin gereksiz olduğunu ve yine yeniden şans vermek istedim. Yavaş başlangıcına ve ağırdan işleyen senaryosuna rağmen birkaç bölüm sonunda dizi hakkında pozitif düşünceler beslemeye başladım. Tabii bunun başlıca sebebi; yansıttığı veya yansıtmaya çalıştığı duyguları bir nebze de olsa hissetmeme sebep olan oyuncu kadrosu olduğunu fark ettim. Yine yoğunlaşmış bir algı olan vasat oyunculuk yorumlarının yanlış olduğuna kanaat getirdim.

Ancak önceki yazılarda belirttiğim gibi dizi temasının ve işleyişinin çoğu izleyeni açmayacağını belirtmek lazım. Günümüzün popüler dizi türleri suç, cinayet ve aksiyon olmazsa olmazınınız ise yanından bile yaklaşmanızı önermem. Fakat senaryo güzelse ben de varım diyenlerdenseniz, en azından 2-3 bölüm şans verip sonradan karar vermenizi tavsiye ederim.

Love (ft. Marriage and Divorce) Dizi Konusu ve Yorumu

Merkezinde güçlü kadınların olduğu dizi ve filmlerin sayısı günden güne artıyor. Ki bu da sinema kültürüne harika bir değer katıyor. Hemen hemen her konu türüne yakışan duruşları ve performansları görülmeye değer bir hal alıyor.

Love (ft. Marriage and Divorce) ile gözler aynı radyo programında çalışan 3 kadına odaklanıyor. Sunucu pozisyonunda Boo Hye-ryoung, yapımcı Sa Pi-young ve yazar (program için) pozisyonunda Lee Si-eun yer alıyor. Başarılı ve işine bağlı imajlar çizen kadınlar, hüsrana düşüren problemler yaşamaya başlıyor. Her bir kadın evliliklerinde çeşitli sorunlar ile karşılaşıyor.

Bahsetmiş olduğum bireylerin, mesleki kariyerleri dışında arzuladıkları pek çok şey buluyor. Hayatlarını kocalarına adamları dışında, evliliklerinden yıllar yıllar geçmesine rağmen sevgilerinden ne bir azalma ne de başka bir kayıp yaşıyorlar.

Fakat üç kadının da kocası birbirinden farklı problemler yüzünden eşlerine karşı duruş bozukluğu sergiliyorlar. Birisi aldatmakla aldatmamak arasından gidip gelirken, birisi ise duygusal ve mental açıdan sıkıntılar yaşıyor. 30-40-50 yaşlarındaki kadınlar ise sadık tavırlarıyla dikkat çekiyor. Bağlı duruşları ve çoğu kişilerin imrendiği hayat duruşlarıyla hak ettiği değerleri göremediklerinin telaşını ve hayal kırıklığını hissediyorlar.

IMDb: 7,1

İçe dokunan karakterleri ve günümüz dünyasını temsil eden zorluklarını başka bir gözle görmek bir yandan umut kırıcı bir yandan da pozitif düşüncelere sebebiyet veriyor. Genel itibariyle beğendiğim ve izlemenizi tavsiye etiğim dizi incelemesinin sonuna geldik. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

Dizi Oyuncu Kadrosu

 • Jun Soo-Kyung – Lee Si-Eun
 • Park Joo-Mi – Sa Pi-Young
 • Sung Hoon – Pan Sa-Hun
 • Lee Ga-Ryung – Boo Hye-Ryung
 • Lee Tae-Gon – Shin Yoo-Shin
 • Jeon No-Min – Park Hae-Ryoon
 • Lee Min-Young – Song-Won
 • Lee Min-Young – Song Won
 • No Ju-Hyeon – Shin Ki-Rim
 • Moon Sung-Ho – Seo Ban
 • Song Ji-In – A-Mi
 • Lim Hye-Young – Nam Ga-Bin
 • Kim Eung-Soo – Pan Moon-Ho
 • Lee Jong-Nam – So Ye-Jung
 • Kim Bo-Yeon – Kim Dong-Mi

Diğer K-drama önerilerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Love (ft. Marriage and Divorce) Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: