Skip to content

Lovestruck In The City Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Lovestruck In The City Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Lovestruck In The City dizi konusu, yorumu, Netflix incelemesi, K-drama eleştirisi, analizi, ayrıca IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Lovestruck In The City Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Yapılan istatistiklere göre K-drama hayranlarının sayısı epey artmış gibi gözüküyor. Eski yıllara nazaran son zamanlarda daha da büyük çıkış yakalayan dizi türü, bireylerin en sevdiği içerik türü olarak gösteriliyor. Bu yıl içerisinde yayınlanan; “Record of Youth“, “Love Alarm“, “Run On“gibi dizilerin yanı sıra bugün paylaşıyor olacağım Lovestruck in the City de K-drama dizi listelerinde ilk sıralarda yer alıyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Toplam 17 bölümden oluşan ve bölümlerin ortalama 30 dakika sürdüğü dizinin yönetmenliğini Park Shin-Woo üstlendi. Senaryosu ise Jung Hyun-Jung ve Jung Da-Yeon tarafından kaleme alındı. Yayın hayatına Kore’de başlayan dizi geçtiğimiz günlerde final yaptı. Ve 23 Şubat’ta Netflix’te paylaşılacağı duyuruldu. Dizinin kısa konusu şöyle açıklayabilirim:

Lovestruck In The City Dizi Yorumu

Lovestruck In The City, farklı karakterlere sahip insanların röportajlarıyla başlar. Parodi tanışma programı olarak nitelendirebileceğimiz dakikaların ardından birtakım kişiler konuya dahil olur. Bu kişiler dizinin ana temasını oluşturan Seong-Yeong, Kyeong-Jun, Rin-I’dır. Fakat asıl odak nokta Jae-Won ve Eun-Oh’dur. Farklı meslekler yapan bu kişilerin hayatları kesişir. Aşk, dram, gençlik temaları üzerinden şekillenen dizi pek çok duygusal sahneye sebebiyet verir.

Bazı K-dramaların bölüm sayısı ve uzunluğu ile konuyu sıkıcı hale getirdiğini kabul ediyorum. Bu uzatma çabalarını her ne kadar Türk dizilerinde görsek de çoğu izleyenin bunu hoş karşılamadığı gerçeğini unutmamak gerek. Yine de son zamanlardaki K-dramaların artış sayısının başarıyla doğru orantılı olduğunu düşünüyorum. Uzun ve yer yer sıkıcı olsa da hedeflenen duygusal patlamanın bir şekilde izleyenle buluştuğunu belirtmek istiyorum.

IMDb: 7,5

Lovestruck In The City de bahsettiğim başarılı yapımlar arasında yerini alıyor. Romantik olaylar izleyici bakımından erkek-kadın fark etmeksizin göze hoş geliyor. Ve ilk bölümden inşa edilmeye başlanılan karakter derinliği son bölüme kadar devam etmeyi başarıyor. Sonuç olarak mutlaka izleyin. İyi seyirler…

Doshinamnyeoui Sarangbeob Oyuncu Kadrosu

  • Ji Chang-Wook – Park Jae Won
  • Kim Ji-Won – Lee Eun Oh
  • Kim Min-Suk – Choi Kyeong Jun
  • Joo-yeon So –  Suh Rin Yi
  • Ryu Kyung-Soo –  Kang Geon
  • Han Ji-Eun – Oh Seon Yeong
  • Lee Sang-woo –  Bin
  • Sang-yoon Lee –  Go Gyeong Gu

Dizi fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Lovestruck In The City Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: