Skip to content

Lucky Strike Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Beasts that Cling to the Straw

Lucky Strike Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Beasts that Cling to the Straw yazımızda; Lucky Strike film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Lucky Strike Film Konusu Yorumu ve İncelemesi Beasts that Cling to the Straw

Hemen hemen herkes Güney Kore’nin sinema sektöründeki etkileyici ilerleyişini fark etmiştir. Başta Parazite olmak üzere son yıllara damga vuran birçok içeriği sinema dünyasına kazandırdılar. 2020 Şubat itibariyle bu etkileyici halkaya yeni bir üye katılmış oldu. Lucky Strike (Beasts that Cling to the Straw). Koreli yazar-yönetmen Yong-hoon Kim’in ilk uzun metrajlı filmi olarak tarihe geçen film, yerel ve ulusal düzeyde pek çok ödüle aday olarak gösterildi. Senaryosu ise Keisuke Sone’nin aynı isimli suç romanından uyarlandı. Ülkemizde yeni yeni yayınlanmaya başlanan Lucky Strike ile diğer bilgilere yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Film; tomarca paranın olduğu bir çantanın bilinmeyen kişi tarafından bir sauna dolabına konulmasıyla başlamış oluyor. O kişi kim, neden parayı oraya koyuyor gibi soruların cevaplarını ilerleyen dakikalarda öğrenmeye başlıyoruz. Fakat o noktaya gitmeden önce, tekrar filmin başına dönmemiz gerekiyor. Dolaba koyulan parayı ilk olarak sauna görevlisi Jung-Man fark ediyor ve ailesinin yoksulluk içinde olduğunu düşününce parayı kaçırma hayallerine kapılıyor.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha sonra filme ikinci bir karakter katılıyor. Ahlaki değerlere sahip, işine ve çevresine saygın (?) bir gümrük memuru olan Tae-Young, genelev sahibi eski sevgilisi Yeon-Hee yüzünden borç batağı içinde. Ve bu yüksek meblağlı borcu kapatamazsa, borçlu olduğu gangsterin peşine düşeceğinin farkında.

Borsada kaybettiği paralar yüzünden borçlu konumunda yer alan diğer kişi ise Mi-Ran. Genelevdeki işinden yeterli miktarda kazanamayan kadın, kocasına yük olmakta ve her gece şiddet görmektedir. Çeşitli yollar deneyip çıkış tüneline yaklaşsa da işi oldukça zordur.

Lucky Strike Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Bu saydığım isimlerin tek bir amacı var: sauna dolabına koyulan paraya ulaşıp, hayatlarını kurtarmak. Fakat şu bilgiyi vermekte fayda var. Yukarıda birbirinden farklı sadece 4 kişiden bahsettim. Bu para avcılarına ilaveten birkaç kişi daha bu kurguda yer alıyor ve bu kişilerin hayatları birbiriyle bir şekilde ilişkili. Filmin genel işleyişini anlayabilmeniz adına bu kadar bilginin yeterli olacağını düşündüm çünkü daha fazla detayın bütünlüğe zarar vereceğini düşünüyorum. Çoğunuzun kafasının karıştığını farkındayım fakat izlemeye başladıktan kısa bir süre sonra bu problemi aşmış olacaksınız.

Suç film ve romanlarını oldukça seven biri olarak; konusu ve yoğun entrikaları sebebiyle filmden oldukça etkilendiğimi belirtmek istiyorum. İlk 15-20 dakikanın sonunda film ve konuyla ilgili pek bir şey anlamasam da ilerleyen dakikalar oldukça heyecanlı geçti. Epey basit gözüken film konusu; kaliteli anlatım ve ilerleyişle anlamlı bir hal aldı. Oyuncu kadrosu ise hatasıza yakın gözüküyor. Filmin en küçük noktasına kadar tasarlanıp yazıldığı o kadar belli ki, şu eksik şu fazla demek biraz saçma geliyor. Mutlaka izleyin, iyi seyirler…

Filmin Oyuncu Kadrosu: Do-yeon Jeon, Woo-sung Jung, Sung-Woo Bae, Jin Kyung …

Film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix’in yeni suç dizisine mutlaka göz atın: El desorden que dejas

Lucky Strike Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Beasts that Cling to the Straw yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d