Skip to content

Luna Park Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Luna Park Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Luna Park dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel diziler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Luna Park Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Luna Park dizi incelemesi spoiler içermiyor.

İtalya ve Roma özelindeki alelade bir günümüz çekimini dahi izlemek büyük keyif verirken 1960’lı yılları işaret eden dönemlere şahit olmak insanı bambaşka bir dünyaya sürüklemektedir. Bugünlerimizi anlamlandıran, her imgesiyle farklı görüşler elde etmemizi sağlayan sanat dolu kimliğiyle çekici bir hal alırken yok olmaya yüz tutan tarihi yerlerin de önemi bir kez daha anlaşılmaktadır.

Yaratıcılığını Isabella Aguilar’ın üstlendiği Luna Park, 1960’ın Roma’sı hakkında çarpıcı görüntüler sunarak başlamaktadır. Ancak bu görüntüler sadece doğal güzelliklerden yana değildir. Günümüzün de önemli problemleri arasında gösterilen alt-üst sınıf ilişkileri, ekonomik açıdan dar boğazlılık, soylular ve soysuzlar, bölgeyi yönetenler ve bölgeye itaat edenler gibi pek çok alt dal hakkında sekanslar bulunmaktadır. Ve açıkçası dizinin ilk bölümünde bunlara benzer vurgulayıcı görseller görmek, gelecekler bölümlerde -konudan bağımsız olarak- izleyen üzerinde baskı, hakimiyet kurmaktadır. Eski dönemlere ait sembolik gelişmelerden güç alırken de gizem ve karanlık ölçütünün sık sık kullandığı bir hikâyeye yönelmeye başlayacaktır.

Luna Park Dizi Yorumları

Netflix film konusu için şöyle der… Ailesinin geçim kaynağı olan yerel sirkte yaşamını geçiren genç kız, gün geçtikçe iki farklı dünyaya ait olduğunu öğrenecektir. Ancak…

Netflix kısa konu üretme kısmında bizleri bir nebze yavan bir hikâyeye sürüklese de akış boyunca ele alınacak pek çok detay bulunmaktadır. Yukarıda bahsi geçen genç kızın ismi Nora’dır. İçtenliği, eğlencesi, dinamizmi ile özgür ruhlu kavramının gerçek bulmuş halidir. Aile mesleği nedeniyle günlerini bir sirkte geçirmesinin yanı sıra hayalleri, umutları olan bir bireye işaret etmektedir.

Netflix’in bir diğer yeni filmi: Korku hayranları buraya! Kimse Sağ Çıkmayacak!

Hikâyeye yön veren diğer isim ise Roma’nın en zengin aile mensuplarından biri olan Rosa’dır. Sükseli yaşantısı ile derme çatma bir sirke geldiğinde, doğdukları zaman yolları ayrılan kız kardeşini bulmaktadır. Haliyle bu ismin kim olduğu gün yüzü gibi açıkken bizlere bu ayrılığın neden yaşandığını, aileler arasındaki gizemli sırların ne olduğunu çözmek düşmektedir.

Aguilar, yolları ayrılan ve şans eseri bir araya gelen kardeşler konseptiyle dinamik bir hikâye oluşturmaktadır. Yazının başından beri haykırıyor olduğum sanatsal temanın yanı sıra yine dönemin zorlu ekonomi ve siyasi şartlarından ilhamlar alır. En temelinde de kurgunun getirisiyle bazı gizemli ve karanlık kapılara açılan ögelerden faydalanmaktadır. İki tatlı kızın yaşam koşullarını işlemesinin ardından hikâyeyi doğum yıllarına çevirerek ayrılığa dikkat çekmektedir. Haliyle bu süre zarfında da aşk ve gençlik gibi potansiyelli sekanslardan da faydalanmaktan geri kalmamaktadır. Sonuç olarak: 6/10. Öyleyse sizlere keyifli seyirler.

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

6 bölümlük dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

 • Simonata Tabasco – Nora
 • Lia Grieco – Rosa
 • Alessio Lapice
 • Milvia Marigliano
 • Guglielmo Poggi
 • Tommaso Ragno
 • Fabrizia Sacchi
 • Mario Sgueglia
 • Paolo Calabresi
 • Edoardo Coen
 • Giulio Corso ve diğer.

Luna Park Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

%d blogcu bunu beğendi: