Skip to content

Lupin Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Lupin Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Lupin dizi konusu, yorumu ve incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, Netflix fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, ayrıca yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Lupin Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Yayınlanmasını aylardır beklediğimiz Netflix dizisi Lupin 8 Ocak’ta platformda sunuldu. Aylar önce açıklanan kısa konusu ve fragmanıyla ilgi düzeyini oldukça arttırdı . Ve 2021 yılı için “kaliteli diziler” arasında isminden söz ettirmeyi başardı.

Özellikle benim çok sevdiğim diziler arasında yerini alan Killing Eve’in senaristleri arasında bulunan George Kay’in, Lupin ile tekrar karşıma çıkması oldukça mutluluk vericiydi. Yine kadroda, 2019’un diğer bir başarılı dizisi Family Business’ın yaratıcısı François Uzan’ın yer alması beklentileri arttırmıştı. Bu iki paragrafta belirtmiş olduğum beklentiler acaba karşılandı mı? Gelin birlikte bakalım.

Kitaplarla ya da en azından ünlü yazarların ses getiren eserlerine ilginiz varsa, söyleyeceğim karakteri mutlak duymuşsunuzdur. Arsen Lüpen.

Diğer bir dizi incelemesi: Call Me Kat

Maurice Leblanc’ın kaleme aldığı Fransız Edebiyat klasiği (ikonu, simgesi…) olarak nitelendirebileceğimiz Arsène Lupin karakterini konu alan pek çok yapıma şahit olduk. 2021 Netflix uyarlaması ile çağdaş, güncel versiyonu olarak karşımıza çıkan yapımı, platform şöyle özetliyor: “çapkın, üçkağıtçı ve kılık değiştirme konusunda usta. Babasının geçmişte kendisini asmasına sebebiyet veren olayın, gerçek faallerini ortaya çıkarıyor.”

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Lupin Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Ana karakter Assane Diop, Senegalli ama Fransa’da yaşayan bir göçmen aileden geliyor. Çocukluğunda yanında taşıdığı Lupin kitabı ile olgunlaşan ve bu sayede geleceğini şekillendiriyor. Ve “gentleman thief (centilmen hırsız)” Diop, yıllar önce babasının kendisini asmasına sebebiyet veren tozlu geçmişi kurcalamaya başlıyor. İşvereni Bay Pelligrini’ye ait, dünyada eşi benzeri gözükmeyen değerli bir kolyeyi çalmakla suçlanan babasının adını temize çıkarmak için zorlu bir mücadele giriyor. Tabii bu mücadele yukarıda bahsetmiş olduğum gibi kolay bir şekilde gerçekleşmiyor. Yeri geliyor bilerek hapse giriyor ve babasının tanışmış olabileceği kişilerle görüşüyor. Bazen ise arkasına polis ordusu takıyor.

Daha fazla spoiler vermeden, düşüncelerimi söyleyip yazıyı tamamlamak istiyorum.

Uyarlamalar her daim ilgimi çekmiştir. Kitaptaki bir karakterin canlı halini görebilmek beni her zaman heyecanlandırmıştır. Ki bu sayede ana karakterle daha çok bağ kurabilir ve onun hayatına ortak olma şansımız artabilir. Kitaplara da göz gezdirmiş bir birey olarak, her şeyin net bir şekilde yansıtılmadığını ama bu durumun olumsuz sonuçlar doğurmadığını görmek keyifli bir durumdu benim için. “Heyecanı neşesi bol, entrikası gizemi yeterli seviyede olan bir serüven” şeklindeki yorum her şeyi özetler diye düşünüyorum. Oyunculuğunu ve kendisini severek takip ettiğim Omar Sy’ın başrolde olduğu Lupin incelemesinin sonuna geldik. İyi seyirler…

Ayrıca dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Pieces of a Woman film incelemesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2.sezonu için onay alan dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler:

  • Omar Sy – Assane Diop
  • Vincent Londez – Romain Laugier
  • Ludivine Sagnier – Claire
  • Hervé Pierre – Hubert Pellegrini
  • Soufiane Guerrab – Youssef Guedira
  • Etan Simon – Raoul
  • Clotilde Hesme – Juliette Pellegrini
  • Antoine Gouy – Benjamin Ferel

Lupin Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: