Skip to content

Ma (Anne) Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Ma (Anne) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Ma (Anne) film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Ma (Anne) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Anne filmine geçmeden önce belirtmek istediğim bazı düşünceler var. Geçtiğimiz günlerde, Türkiye’nin ve Türk sinemasının öncü isimlerinden olan Rasim Öztekin’in vefat haberini aldık. Bu sebeple naçizane birkaç fikrimi belirtmek istedim.

62 yıllık hayat sürecinde kişiliği ve pozitif duruşuyla 7’den 70’e örnek olacak tavırlar sergiledi. İçinde bulunduğu yapımların çehresini değiştirerek sinema dünyasının başlıca isimleri arasında yer aldı. Yer yer güldürdü yer yer ağlattı. Fakat ustalığını her daim konuşturarak hemen hemen herkesin gönlünü kazanmayı bildi. Başta yakınlarına daha sonra da Türk sinemasına başsağlığı diliyorum…

Ma…

Octavia Spencer’ın başrolde olduğu 2019 yapımı Ma filmi ile karşınızdayım. Öncellikle filme, oyuncu kadrosunda Octavia Spencer olduğu için başladığımı ve izlemeye devam ettiğimi belirtmek istiyorum. Çünkü filmin kısa konusunu okuduğumda beni heyecanlandıran tek husus bu oldu. Bir grup ergenin ailelerinden kaçıp parti yapıp eğlenmesi çok da ilgimi çekmedi. Bu sebeple Spencer’a odaklanıp izlemeye koyuldum.

Ma (Anne) Film Konusu Yorumu

Ancak dakikalar 60’ı gösterdiğinde filmi kapatmamak için kendimi zor tuttum. Korku ve gerilim temalarını içeren 90 dakikalık bir filmin; 60’ıncı dakikasına kadar hiçbir aksiyon veya gerilim sahnesinin yaşanmaması ne hikmettir? Bunun amacı nedir?

Son 30 dakikada yaşanan gelişmelerde de çok bir numara olmadığını belirtmekle birlikte filmi hiç beğenmediğimi söyleyebilirim. Octavia Spencer uğruna açıp izlediğim filmin bu kadar kötü olması hayal kırıklığı yarattı.

Bazı senaryolar kötü olsa bile birkaç önemli oyuncu sayesinde ilerleyiş olumlu tarafa evrilebilir. Bugüne kadar bunun pek çok örneğine rastladık. Ancak Ma; ne Octavia Spencer ile ne de başka bir kaliteli isimle düzelemez. Bu kadar kin dolu konuşmamın sebebi de yukarıda belirttiğim gecikmeler. 90 dakikadan oluşan bir filmin gerilim ve korku (?) temalarının işlenmesi bu kadar geç kalmamalı. Ya da en azından ilk dakikalarda biraz da olsa hissettirilmeli. Film konusu şöyle:

IMDb: 5,6

Hayatlarının dolu dizgin zamanlarını yaşayan bir grup genç, küçük yaşlarının enerjisiyle partiden partiye geçmektedir. Kasabanın yerel kişilerinden olan Ma ile tanışmaları, parti düzeylerini arttırmakta ve aralarındaki ilişkiyi genişletmektedir. Ancak Ma’nın gerek geçmiş gerekse bugünüyle bazı problemleri vardır. Bu problemleri, gençlerin hayatlarıyla oynayarak gidermeye çalışır. Bu gidermeler, ölümlere yol açmaktadır.

Ma (Anne) Film Oyuncu Kadrosu

  • Octavia Spencer – Sue Ann / Ma
  • Diana Silvers – Maggie
  • Juliette Lewis – Erica
  • McKaley Miller – Haley
  • Corey Fogelmanis – Andy
  • Gianni Paolo – Chaz

Film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer film önerilerine göz atmadan geçmeyin.

Ma (Anne) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d