Skip to content

Mad for Each Other Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Mad for Each Other Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Mad for Each Other dizi konusu, yorumu, incelemesi, Netflix eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Mad for Each Other Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Dikkat! Bu incelemede bol bol Noh Hwi-oh, Lee Min-kyung, sinirli, gergin ve psikoloji gibi sözcük ve isimlerle karşılaşacaksınız.

İngiltere’yi andıran yoğun yağışıyla beraber start veren Mad for Each Other, ayağında terlik olan Noh Hwi-oh isimli sinirli beyefendiyi takip eder. Gergin ve her an patlamaya müsait tavırlarıyla kadraja giren genç adam, soluğu otobüste alır. Kısa süren yolculuğunun ardından otobüsten inmeye verir. Ancak önünde kımıldamadan duran genç hanımefendi yüzünden adımını dışarı atamaz.

Kore dramalarının yavaş başlangıcından ve neredeyse saatlerce süren bölümlerinden her zaman şikayetçi olmuşuzdur. Ancak kısa bir süre önce ilk bölümü yayınlanan Mad for Each Other, arkasına Noh Hwi-oh isimli genç bireyin rüzgarını alarak büyük bir ivme kazanır. Sigarasının rüzgâr yüzünden sönmesi, üstüne çatıda biriken suyu boca edilmesi gibi binbir problemin ardından sinirli ve gergin ruh halinin giderilmesi için psikiyatristine ulaşmış olur. Yağmurlu günleri sevmediğini, hayatından memnun olmadığını belirtmesiyle birlikte kendisine “travma sonrası hayata küsme bozukluğu” teşhisi konulur.

Mad for Each Other Dizi Yorumu

Noh Hwi-oh hakkında hızlı ve detaylı bir tanıtımın ardından gözler senaryoya yön veren diğer kişiye çevrilir. Kendisi Noh Hwi-oh’un otobüsten inememesine sebep olan Lee Min-kyung isimli çekici hanımefendidir. Kendisi en az Noh Hwi-oh kadar yağmurdan nefret etmekte ve psikolojini alt üst ettiğini iddia etmektedir. Diğer bir tesadüfi yaklaşım ise her ikisinin de aynı psikiyatriste gitmesinden ortaya çıkar. Lee Min-kyung da Noh Hwi-oh gibi birtakım rahatsızlıklarla uğraşmaktadır.

2021 yılının büyük ses getirmesi beklenen k-dramaları arasında yer alan Mad For Each Other, hızlı ve eğlenceli giriş bölümüyle izleyenlere göz kırpar. Birbirinden tamamen farklı gözüken iki bireyin alışagelmişin dışında -kavgayla, sinirle, laf dalaşıyla- karşılaşmasıyla birtakım romantik dakikalara imza atacağı ön görülür hale gelir.

Ancak bu noktada aceleci davranmaz. Öncelikle karakterlere bağlanmamızı, kendi kişisel hayatlarına dokunmamızı ve akabinde de birbirlerine iyi geleceklerine hissetmemizi ister. Kavgayla, gürültüyle var olduklarını ancak kendilerini iyi edecek kriterin birliktelik olduğunu ispatlamaya çalışır. Yönetmenliğini Tae-gon Lee’nin yaptığı 2021 model Mad for Each Other, gelecek bölümlerde bizleri -iyi anlamda- şaşırtacağının sinyallerini çoktan vermiştir. Sonuç olarak: kaçırmayın!

Diğer Kore drama önerilerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

IMDb: 8,1

Yi Guyeokui Michin X Oyuncuları ve Karakterleri

  • Woo Jung – Noh Hwi-oh
  • Yeon-Seo Oh – Lee Min Kyung
  • Lee Hye-Ra – Han Jin Young
  • Su-Hyun Lee – Lee Su Hyun
  • Ji-won Baek – In Ja
  • Park Bin – Dedektif
  • Ae-sim Kang – Noh Hwi-oh’ın annesi
  • Hye Eun Lee – Sun Young
  • Kim Nam-Hee – Seon Ho
  • Ahn Woo-yeon – Sang Yeob

Mad for Each Other Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: