Skip to content

Madame Claude Film Konusu ve Yorumu | Netflix

Madame Claude Film Konusu ve Yorumu | Netflix yazımızda; Madame Claude film konusu, 2021 yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, karakterleri, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, senaristi gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz…

Madame Claude Film Konusu ve Yorumu Netflix

“Erkeklerin, kadınlara bir fahişe gibi yaklaştıklarını çok uzun zaman önce fark ettim. Bu sebeple fahişelerin (genelev) kraliçesi olmaya karar verdim. Vücudumuzu silah ve zırh gibi kullanarak acı çekmemeyi öğrendim. Kızlarım Paris’in her yerinde görev alıyor. İşler oldukça iyi, %30 alıyorum.”

Fernande Grudet ya da namı değer Madame Claude, 1960’lı yıllarda kendisini Fransa’nın hareketli sokaklarında bulduğunda; para ve gücün kendisinde olmasını ister. Zorluklar yaşadığı geçmişini unutur ve yeni adıyla Paris’in zengin kesimlerine açılır.

Birçok organizasyona, partiye ve şovlara katılır. Bulunduğu yerlerden yüzlerce kız beğenerek, Paris’in en beğenilen genelevini açar. Hitap ettiği bölge genellikle varlıklı kişiler üzerine olur. Böylece maddi karşılığın yanı sıra gücü ve güvenliği de elinde tutar. Bu güç kendisini genelev patroniçesi yapar. Ve yerli-yabancı ayırt etmeksizin tanınan kişi haline gelir. Hatta insanlar Claude’u şu sözüyle tanır. İnsanların para ödediği iki şey vardır: para ve seks.

Yıllar geçtikçe polisler tarafından koruma ve dokunulmazlık alır. Bilgi alışverişi gerçekleştirerek kızları ve kendisi üzerindeki olası suçlamaları yok eder. Ancak “tıkır tıkır” işleyen imparatorluk, 1970’li yıllara gelindiğinde yok olmaya başlar. Yıllarca biriktirdiği başarının arkasında yığınla vergi borcu bulunmaktadır.

Madame Claude Film Yorumu

Netflix’in yeni filmi Madame Claude biyografi havasında bir senaryo sunar. Paris’in tıklım tıklım olduğu havalı sokaklarına göz atmamıza imkân tanırken Madame Claude’un kurmuş olduğu krallığı gözler önüne serer. Ve bu hikâyeyi bütün çıplaklığı ile ortaya çıkarır.

Madame Claude’un ikili ilişkilerine, iş dünyasındaki pozisyonuna, kızlarına karşı tutumuna el atar. Ki bu noktada yönetmen Sylvie Verheyde’nin dokunuşları dikkat çeker. Claude’un gizli servislerle olan uğraşlarını ve bunun sonuçlarını yeterli ölçüde detaylandırarak izleyenle paylaşır. Suikastları, polislerle konuşmalarını gün yüzüne çıkartır. Kendisinin sağ kolu olarak tanıttığı Sidonie ile olan ilişkisini derinlemesine inceler. Bu noktada Madame Claude’a hayat veren Karole Rocher da performansıyla ön plana çıkar.

Çoğu kişinin beğenmeyeceğini düşünsem de biyografik filmler arasından heyecanlı ve ilginç konusuyla sıyrılmayı başarır. Fazla ayrıntıya girmeden, yeterli sayıdaki elementleri bir araya getirir. Bu başarıya sebep olan etken kişinin üzerindeki patroniçe algısı (hayranlığı) olabilir. Kurmuş olduğu imparatorluk kimsenin yanından yaklaşamayacağı kadar büyüktür. Ve bu yerel-ulusal fark etmeksizin bilinmektedir. Çerezlik. 6/10

Filmin güncel IMDb puanına ve fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Madame Claude Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Karole Rocher – Fernande Grudet / Madame Claude
  • Garance Marillier – Sidonie
  • Roschdy Zem – Jo Attia
  • Liah O’Prey – Virginie
  • Paul Hamy – Andre
  • Mylène Jampanoï, Pierre Deladonchamps, Hafsia Herzi, Regina Anikiy, Annabelle Belmondo, Joséphine de La Baume

Diğer bir Netflix filmi: Aşk Üçgeni

Madame Claude Film Konusu ve Yorumu | Netflix yazı sonu.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: