Skip to content

Made for Love Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Made for Love Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Made for Love dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, HBO Max senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Made for Love Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Bilim-kurgu temalı yapımların yeri her zaman ayrıdır. Nasıl yıllar önce bugüne dair tahminlerin konu edildiği film ve senaryolar gördüysek, bugün de gelecek yılların hayat şartları konusunda fikirler elde ederiz. Bazen yer altında yaşadığımız dünyanın sonu temalı yapımlar, bazen ise teknolojinin son hadde geldiği diğer gezegenlerde yaşama olanaklarını görürüz. Fakat nihayetinde bu teori ve fikirlerin bazılarının bizlerle buluşacağını ön görebiliriz.

Diğer bilim-kurgu dizilerine buradan ulaşabilirsiniz.

1 Nisan’da yayınlanmaya başlayan HBO Max dizisi Made for Love, güncel bilim-kurgu yapımlarından bir diğeridir. Alissa Nutting’in aynı isimli romanında tarafından S.J. Clarkson uyarlanmış ve son günlerin trend içeriklerinden biri haline gelmiştir. Kara-komedi, bilim-kurgu ve romantizm temalarıyla karşımıza çıkan Made for Love’ın konusu şu şekildedir:

Yazının başında belirttiğim gibi; teknoloji durmaksızın gelişmekte ve her gün yeni bir tanıtım yapılmaktadır. Ve bu gelişmeler Made for Love’ın temellini oluşturmaktadır. Teknolojinin ve zenginliğin bir numaralı ismi olarak karşımıza çıkan Byron Gogol, havalı ve küstah tavırlarıyla startı vermiş olur.

Made for Love Dizi Yorumu

Ülkeye (?) kattığı başarıların ardından kendisini özel üretimlere ayıran milyarder, ekibiyle birlikte çeşitli projeler üstünde çalışmaktadır. Her yoğun iş adamı gibi; evi ve işi arasında sürüklenen biri değildir. Her ikisini aynı anda yapabilmektedir. İşe gitme gereği duymadığı için değil. Evi ve işi; yaratmış olduğu kübik bir şehrin içindedir.

Ayrıca Hazel isimli bir kadınla evlidir. Fakat mutlu gözüken evlilikleri, bir yalandan ibarettir. Genç kadın, stabil ve bağlı kalınmaktan bitkin düşmüş, evden kaçacak hale gelmiştir. Ki ilerleyen dakikalarda kaçacaktır. Ve kocasının, üstünde denediği yeni bir teknolojiden haberdar olacaktır. Beyninin içine takılan Made for Love isimli çip, Hazel’in her hareketini, duygularını, düşüncelerini görebilmektedir.

Yarın Yokmuş Gibi, Fargo ve Modern Love gibi yapımlardan sonra isminden söz ettiren Cristin Milioti, Hazel karakteriyle karşımıza çıkarken olumsuz eleştirilere rağmen başarılı bir performans sergiler. Get Shorty ve The Bold Type dizilerinden hatırlanan Billy Magnussen, milyarder Gogol’a hayat vermektedir.

Made for Love, ilgi çekici konusunun yanı sıra mizahı ve dramı verimli şekilde kullanır. Hazel’ın gerçek dünyayı keşfetmesiyle eğlenceli dakikalar ortaya çıkarken arka planda da teknolojinin insanlar üzerindeki yerinin şaşırtıcı ilişkisi gün yüzüne çıkar. Böylece nispeten kısa bölüm süreleriyle çerezlik bir dizi izleyenle buluşmuş olur. Kaçırmayın, keyif alacaksınız.

IMDb: 6,9

Made for Love Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Diğer içeriklerden anında haberdar olmak için siteye abone olabilirsiniz. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d