Skip to content

Make Us Dream | Steven Gerrard’ın Hayatını Konu Alan Belgesel

make us dream belgesel konusu-steven gerrard

Make Us Dream | Steven Gerrard’ın Hayatını Konu Alan Belgesel yazımızda; Make Us Dream belgeseli hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Başta Steven Gerrard ‘ın hayatı olmak üzere; İngiliz futbolunun adım adım çıktığı basamakları, bu süreçte Liverpool’un gelişimini ve dünya futbolu hakkında bilgiler edineceksiniz.

Dünya futbolunun en başarılı futbolcuları arasında gösterilen Steven Gerrard adına hazırlanmış bir belgesel ile karşınızdayım. 8’li yaşlarından, neredeyse emekli olana kadar Liverpool’a hizmet veren Steven Gerrard, hem Liverpool taraftarları hem de diğer takım taraftarları için, bir efsane konumunda yer alıyor. Kazandığı onca kupanın yanı sıra; hafızalara kazınmış olan karakteriyle, genç nesillere iyi bir örnek olan Steven Gerrard, herkesin saygısını kazanmış bir futbolcuydu.

Sosyal medya kullanımının zararları anlatan belgeselin incelemesine hala bakmadınız mı? – The Social Dilemma

Bazen taraftarlarla sorunlar yaşasa da, sahadan formasının hakkını vermeden ayrılmadı. Yeri geldi ıslıklandı, yeri geldi forması yakıldı ama o Liverpool için her şeyini verdi. Oynadığı dönemde 11 kupa kaldırarak başarısını ispatlayan başarılı kaptan, kendi içinde de bir yara olarak nitelendirdiği İngiltere Ligi şampiyonluğunu kazanamadı. Akıllara kazınan Chelsea maçındaki hatasıyla, büyük tepkiler aldı. O olaydan sonra da, kendisi için hiçbir şey iyi gitmedi.

Make Us Dream belgesel fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Make Us Dream | Steven Gerrard’ın Hayatını Konu Alan Belgesel

1989 yılında yaşanan Hillsborourgh disaster (faciası) ile başlayan belgesel, birçok önemli konuyu kesitler halinde bizlere sunuyor. Steven’in futbol gelişimi ile birlikte şaha kalkan takım, yıldan yıla daha iyi hale gelirken istenen başarı bir türlü gelemedi. Maddi sıkıntılar kulübün canını bir hayli sıktı. Birlikte yetiştiği Michael Owen’ın takımdan ayrılmasıyla takımda düşüşler yaşanmaya başladı. Liverpool’un diğer rakiplerine göre düşüşe geçtiği yıllar başlamış oldu. Rakipleri daha iyi olabilmek adına milyonlar harcarken, Liverpool daha iyi oyuncular almak yerine, elindekileri kaybetti. Steven için Chelsea iddiaları oluşmaya başladı fakat onun aklında tek takım vardı. İstanbul’da oynanan şampiyonlar ligi finali ile başarılarına yenisini katan Liverpool, Rafa Benitez yönetiminde çıkışa geçmiş gibi gözükse de, Premier Lig hedefi bir türlü gerçekleşmiyordu. Hocasıyla arası bozulan Steven Gerrard’ın, Chelsea’ye transferi kesin gözüyle bakılıyordu. Taraftarlardan birçok tepki yedi, tehditler aldı ve forması yakıldı. Yine de yılmadı ve onlarca ağrı kesiciyle oynayarak geçirdiği 2013-2014 sezonunda lig şampiyonluğuna çok yaklaştı. Ligin bitmesine 3 maç kala, Chelsea maçındaki yaptığı hatayla takımı mağlup oldu. Şampiyonluğunun gitmesinin tek nedeni o hata değildi fakat en önemli nedenlerden birisiydi…

Diğerleri para uğruna takımdan ayrılırken, o hiçbir zaman kulübü terk etmedi. Her zaman daha fazla kupa, daha fazla başarı için uğraştı. Yaşayan efsane Steven Gerrard’ı konu alan bu belgeseli izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

“Hissettiklerim, başka bir yerde kazanacağım paradan daha önemli.”

Make Us Dream belgeselini izlemek için tıklayınız.

Make Us Dream | Steven Gerrard’ın Hayatını Konu Alan Belgesel yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d