Skip to content

Man in Love Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Man in Love Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Man in Love film konusu, yorumu, incelemesi, Aşık Bir Erkek eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Man in Love Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Ne yazık ki hayatta istediğimiz, arzuladığımız her kriter layıkıyla gerçekleşmiyor. Kimilerinin okul problemleri kimilerinin gelecek kaygısı, ilişki dünyası, borçları… 2021 yılının beklenen filmlerinden biri olan Aşık Bir Erkek, az önce bahsini geçirmiş olduğum dünyalardan örnekler sunuyor. Genç fakat idealleri olan bir kadının hem hasta babasına bakma hükümlülüğüne aynı zamanda da borç batağı içinde olduğu karmaşık para dünyasına el atarak kimilerinin günlük çilelerinden sekanslar sunuyor.

Hao Ting de babası ve borç batağı arasında mücadele veren başlıca kişiler arasında yer alıyor. Sevgi dolu, heyecanlı, enerjik kişiliği günden güne azalmaya başlarken bir çıkış yolu, çare arıyor. Aşık Bir Erkek’in kalan hikâye akışını tamamlayan kişi ise A Cheng olacak gibi gözüküyor. Hao Ting’in aksine para ile yatıp para ile kalkan genç adam, pek de gelecek kaygısı yaşıyor hissi oluşturmuyor. Her ne kadar borç tahsildarı lakabıyla para sorununu çözüyor gibi gözükse de yıllardır biriktirmiş olduğu paralarla hayatının çizgisini devam ettiriyor.

Diğer bir film önerisi: Kara Ada

Man in Love Film Yorumu

Aynı isimli 2014 Kore yapımı filmden Chen-Hao Yin tarafından uyarlanan Man in Love, iki zıt karaktere iki zıt ideallere sahip bireyi ekranlara taşıyor. Sevgi, hüzün, değer-kıymet duygu geçişlerine sahip olup maddi açıdan yokları oynayan genç bir kadın ile para kaygısı çekmeyen ancak duygusal açıdan yokları oynayan bir delikanlıyı izleyen karşısına çıkarıyor. Tipik, klişe, şaşırtmayan konseptiyle bir nebze moral düşürse de iki bireyin şans eseri tanışması ve akabinde de karakter derinliği sağlanmaya başlanmasıyla eğlenceli ve duygusal tufana başlamış oluyor.

Netflix’in suç belgeseli kataloğuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ve kalan dakikalar da A Cheng’in, Hao Ting’e karşı beslediği büyük aşk duygusu ile şekillenmeye devam ediyor. Haliyle genç kızın borcuna yardım etmek istiyor. Ve bir noktada da başarılı oluyor. Ancak bu noktada Hao Ting’in etkileyici duruşu ile görsellerde değişmeler yaşanıyor. Çünkü Hao Ting, A Cheng’i sadece halihazırda yapıyor olduğu mesleği bırakmasıyla kabul edeceğini söylediğinde hikâyenin ana teması da eğlenceli fonlarıyla oturmuş oluyor. Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 7,2 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aşık Bir Erkek filmi diğer oyuncu ve karakterleri:

  • Roy Chiu – A Cheng
  • Tiffany Hsu – Hao Ting
  • Tsai Chen – A Cheng’in babası
  • Wei Hua Lan – Zhang Da Wei
  • Peace Yang – Shu Ling
  • Lulu Huang Lu Zi Yin – Yaya
  • Tang Qing-pu – Hao Ting’in babası

Man in Love Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: