Skip to content

Mare of Easttown Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Mare of Easttown Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Mare of Easttown dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Mare of Easttown Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Belli başlı klişeler üzerine kurulan Mare of Easttown, göze sıradan gelen senaryoyu üstün başarısıyla arkada bırakıyor. Her suç-polisiye dizisinde görülen karanlık, gizemli ve soğuk havadan beslenirken kendisini diğer yapımlardan ayıran birkaç kriteri ile ön plana çıkıyor. Küçük kasabanın göründüğü gibi sorunsuz ve güvenilir olmadığını; karakterler üzerinden detaylı bir anlatımla elde etmekle kalmayıp acele etmeden ve sakin bir şekilde yoluna koyuluyor. Ki bu da genel çerçeve açısından ilk pozitif nokta olarak öne çıkıp sürükleyicilik kutucuğunu artı ile işaretlememize sebebiyet veriyor.

Diğer bir yeni dizi önerisi: Made for Love

Dizinin başarıyla sağladığı bir diğer nokta ise karakterler arasındaki çekici bağın oluşmasından kaynaklanıyor. Kasabanın küçük-büyük olmasını düşünmeksizin her bir bireyin geçmişi veya bugünündeki olaylarda bir başka birey ile uyumu göz kamaştırıyor. Bu uyum da gizem sekansları için can damarı görevi taşıyor.

Mare of Easttown Yorumu

Benim suç-polisiye dizilerinde en çok dikkat ettiğim konuya gelecek olursak, senaryonun başını çeken Mare Sheehan isimli dedektifin performansından bahsetmem gerekiyor. Kate Winslet’in hayat verdiği Mare; ilk bölümle birlikte yalnız ve nispeten geçmişindeki sorunlarla uğraşan bir birey profili çiziyor. (aynı zamanda 25 yıl öncesinin en iyi basketbol oyuncularından biri.) Çaresini bulamadığı yaralarının yanı sıra ilgilenmesi gereken bir kasabının olduğunun bilincinde bir tavır takınıyor. Böylece Easttown’ın Mare’sinin karşılığı izleyenle buluşuyor.

İlk bölüm diğer karakterlere nazaran daha çok Mare üzerinden şekillenirken 2.bölüm ile beraber diğer karakterlerin katılımı başta Mare olmak üzere kasaba hakkında detaylı bir bakış açısı sunuyor. Böylece çalkantılı kasaba yaşamında yeni bir cinayet davasının ortaya çıkacağının sinyalleri verilmiş oluyor. Entrika, gizem, gerilim ve drama… Bakalım diğer bölümler bizlere neler gösterecek?

Kendisine çeken havası, karakterler üzerindeki dokunuşları ve hiç azalmayan sürükleyiciliği ile bomba gibi giriş yapan Mare of Easttown; Brad Ingelsby’ın HBO ve biz izleyenler için yeni bir armağanı olarak dikkat çekiyor. The Way Back filminin senaristliğini yapan Ingelsby’a yönetmen koltuğunda Craig Zobel eşlik ediyor.

IMDb: 8,2

Mare of Easttown Dizi Oyuncuları ve Karakterleri

 • Kate Winslet – Mare Sheehan
 • Julianne Nicholson – Lori Ross
 • Angourie Rice – Siobhan Sheehan
 • Jean Smart – Helen
 • David Denman – Frank Sheehan
 • Neal Huff – Dan Hastings
 • Joe Tippett – John Ross
 • Guy Pearce – Richard Ryan
 • Cailee Spaeny – Erin McMenamin
 • John Douglas Thompson – Carter
 • Cameron Mann – Ryan Ross
 • Patrick Murney – Kenny McMenamin
 • Izzy King – Drew Sheehan
 • Kassie Mundhenk – Moira Ross

Biyografi türündeki filmlere ilgi duyanlar bir film önerisi: Enrico Piaggio Vespa

Mare of Easttown Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Diğer yeni içeriklerden anında haberdar olmak için siteye abone olabilirsiniz.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: