Skip to content

Marilyn Monroe Kasetlerdeki Sırlar Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Marilyn Monroe Kasetlerdeki Sırlar Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Marilyn Monroe Kasetlerdeki Sırlar belgesel film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Marilyn Monroe Kasetlerdeki Sırlar Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes belgesel incelemesi spoiler içermiyor.

Marilyn Monroe; sanatı, renkli dünyası, kısa yaşantısına rağmen başarıları ile bir daha eşi benzeri az görülecek, nesilden nesile uzanacak ikonlardan birisiydi. Şöhret basamaklarındaki yükselişi, peşine taktığı milyonlarca hayran kitlesi ve hatta magazinsel lakapları dahil olmak üzere yakın tarihin en değerli kişiliklerindendi. Haliyle, bugüne kadar kendisinin ve renkli yaşam görüntülerinin yer aldığı onlarca ürün izleyici ile buluştu.

Ancak; herkesin hayatına bir şekilde dokunma fırsatı bulan, posterlerde ya da kapak fotoğraflarında, albümlerde ya da bar köşelerinde bireylerin birer parçası haline gelen Monroe’nun ölümü ile ilgili yeterli ölçütler olmadığı gibi o anları aktaracak bir sinematik çekim de söz konusu değildi. Netflix, 27 Nisan’da alıcı önüne çıkarttığı Marilyn Monroe Kasetlerdeki Sırlar ile ikon ismin ölümünü araştırma fırsatı buldu. Haplar, uyuşturucular ile intihar mı ettiği ya da organize bir şekilde cinayete kurban mı gittiği sorularının cevabı, Netflix’in yeni projesinin en büyük vaatleri arasında yer aldı. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Marilyn Monroe Kasetlerdeki Sırlar

Belgesel film, İngiliz araştırmacı gazeteci Anthony Summers’ın anekdotlarıyla açılıyor. Henüz hiç kimsenin elinde olmadığı ya da hiçbir şekilde işitmediği 650 kasetten bahseden yaşlı adam, Marilyn Monroe’nun kim olduğunu ve mücadele ettiği sorunların bir portresini çizmeye niyetleniyor. Hollywood’daki parlak zamanları, Arthur Miller ve Joe DiMaggio ile evlilikleri ve bu süre dilimindeki zihinsel durumu da dahil olmak üzere başarılı ikonun yükseliş ve iniş sekanslarını anlatıyor. Kasetlerin işleniş şekli, son zamanların popüler argümanı podcastleri andırırken hayali görseller, işitsel aktiviteler ile tamamlanıyor. Dakikalar geçtikçe Monroe’nun çöküş sekansları hız kazanmaya başlıyor.

Netflix’in cinsellik ve şehvet temalı romantizm filmi: 365 Gün: Bugün

Ve aslında belgesel filmin vaat ettiği, problem yaratmak yerine çözümler üretmeye çalıştığı sahneler, ikinci yarı itibariyle bizlere sunuluyor. Monroe’nun ölüm zamanı ve yeri, Kennedy kardeşler ile olan soru işaretleri, kolluk kuvvetlerinin girişimleri ve daha nicesinin sorguları sağlanıyor. Ancak, bildiklerimiz haricinde çok da sıra dışı bir olay örgüsü öne sürmediği için, ne yazık ki, Netflix’in sükseli belgesel projelerinin yanına dahi yaklaşamıyor. Öyleyse keyifli seyirler.

Sonuç olarak: 5/10.

IMDb: 6,8 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Belgesel Filmde Yer Alan Diğer İsimler

  • Marilyn Monroe (Arşiv Görüntüleri)
  • Lauren Bacall (Arşiv Görüntüleri)
  • Joe DiMaggio (Arşiv Görüntüleri)
  • Tom Ewell (Arşiv Görüntüleri)
  • CJ Johnson (Arşiv Görüntüleri)
  • John F. Kennedy (Arşiv Görüntüleri)
  • Robert F. Kennedy (Arşiv Görüntüleri)
  • Andre Lillis – Sydney Guilaroff
  • Shelagh McLeod – Gloria Romanoff
  • Sion Lloyd – Danny Greenson

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: