Skip to content

Marriage Story Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Evlilik Hikâyesi

Marriage Story Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Marriage Story Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Evlilik Hikâyesi yazımızda sizleri; Marriage Story film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevapları bekliyor…

2019 yılında yayınlanmasından sonra en çok izlenen filmler arasında yerini alan Marriage Story; kazandığı birçok ödülle de, başarısını kanıtlıyor. Diğer filmlerden bildiğimiz aksiyon, gerilim veya korkunun yer almadığı, içerdiği saf dramla izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Bir karı kocanın boşanma hikâyesini ele alan film, izleyenlere önemli bir oyunculuk dersi veriyor.

7 Yıl Boyunca Bir Odada Mahsur Bırakılan Ma’nın Hikâyesine Göz Atın: Gizli Dünya

Boşanma hikâyesi dedim ama bu kadar genel konuşmak filme haksızlık olur diye düşünüyorum. Çünkü işlenen konu o kadar saf ve duygusal şekilde anlatılıyor ki, her anı derinlemesine hissediyorsunuz. Tabii ki bu da güzel senaryonun yanı sıra, kaliteli oyuncularla sağlanıyor. Amerikalı başarılı yönetmen Noah Baumbach’ın yazıp yönettiği, başrollerinde Scarlett Johansson ve Adam Driver’ın olduğu Marriage Story; IMDb tarafından 8,0 puan alarak, keyifli dakikalar yaşatmamıza sebep oluyor. Filmde bulunan diğer önemli oyunculardan bazıları: Laure Dern, Merritt Wever, Ray Liotta, Mark O’Brien, Alan Alda…

Marriage Story Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Marriage Story Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix yapımı film; yukarıda da belirttiğim gibi, New York’lu başarılı bir tiyatro yönetmeni olan Charlie ve Los Angeles’lı bir oyuncu olan Nicole’ün boşanma hikâyesini konu ediyor. Şehirlere neden bu kadar vurgu yaptığımı soracak olursanız; Nicole’ün aşkı yüzünden New York’ta kaldığını ve yaşadığını ama Los Angeles’ı çok özlediğini ve daha rahat yaşamı tercih ettiğini belirtmeliyim. Nicole’ün aksine Charlie ise kendi doğruları ve hedefleri doğrultusunda ilerleyen birisi. New York’la özdeşleşmiş ve kültürüyle herkese meydan okuyan cinste bir karakter. İlişkilerindeki temel sorunlardan birisi işte bu zıt düşünce ve kafa yapısı. Filmin başında birbirlerini anlattıkları metinler de, bu zıtlığı kanıtlar nitelikte. Yine bu metinlerde, birbirlerini nasıl çok sevdiklerini ve birbirlerine yaptıkları küçük şeylerin bile değerli olduğunu görüyoruz.

Film belirtmiş olduğum bu zıt düşünceleri, bizlere “bu doğru” veya “bu yanlış” şeklinde sunmuyor. Herkesin kendi doğruları olabileceğini ve saygı duymamız gerektiğini yansıtıyor. Boşanmaların her zaman lanse edildiği şekliyle olmadığını ve karalar bağlanmayacağını gösteriyor. En nihayetinde birbirine deli gibi aşık olan çiftlerin de başına gelebileceğini görüyoruz.

Senaryosu ve usta oyunculuklarla; bazen duygulandığımız bazen ise tebessüm ettiğimiz bir film. İçimizdeki körelmiş duyguları canlandıran ve sevginin önemini bizlere gösteren bir hikâye. İlk fırsatta izlemeniz dileğiyle. İyi seyirler.

Zevkinize Uygun Diğer Film Önerileri: IMDb’ye Göre En İyi Filmler

Marriage Story Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Evlilik Hikâyesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d