Skip to content

Marshall Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Marshall Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Marshall film konusu yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, aynı zamanda yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Marshall Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

“Gerçek hikâyeden uyarlanmıştır” temalı yapımlar bu blogun vazgeçilmez içerikleri arasında yer alıyor. İstatistikler sonucu elde ettiğim bilgilere göre gerçek hikayeleri ele alan bazı filmler diğer içeriklerden bir adım önde bulunuyor. Bunun en temel sebebi ise izleyenlerin gerçek hayattan örnekler görmelerinden kaynaklanıyor. Her ne kadar bilim-kurgu, aksiyon veya korku temaları izlemekten keyif alsak da ayaklarımızın yere bastığı filmlerin değeri hiçbir zaman tükenmiyor.

Gerçek hikayelerden uyarlanan filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sebeple sizlere duygusal ve dramatik yönü epey kuvvetli olan bir film önerisinde bulunuyorum. Marshall. Thurgood Marshall isimli avukatın kazanılması imkânsız olarak gösterilen bir davasının perde arkası sizlerle buluşmuş oluyor. 1941 yılında gerçekleşen olaylar silsilesindeki ince ayrıntılar gün yüzüne çıkarken dram yönü kuvvetli bir hikâyeye şahit olunuyor.

Fakat filmin detaylarına geçmeden önce Thurgood Marshall’ı canlandıran usta oyuncu Chadwick Boseman’ı bir kez daha anmama izin verin. Geçtiğimiz aylarda kanser yüzünden hayata gözlerini yuman Chadwick Boseman, arkasında birbirinden başarılı filmler bıraktı. Black Panther, Ma Rainey’s Black Bottom, 21 Bridges ve şu an hatırlayamadığım pek çok film… Kendisini saygıyla andığımı belirterek Marshall film konusuna geçiyorum.

Marshall Film Konusu Yorumu

Bugün de dahil olmak üzere siyahi bireyler için Amerika’da yaşamak zulüm haline gelmiştir. Her türlü kötülüklerin yapıldığı, sevilmediği ve sayılmadığı bir ortam oluşmuştur. Yine benzer bir hikâyeye şahit olduğumuz filmde, Marshall isimli avukatın müvekkilini işlediği (?) suçtan kurtarma çabası ele alınmaktadır.

Thurgood Marshall ve Sam Friedman davaları gereği birlikte çalışmaya başlarlar. Müvekkilleri, zengin patronuna tecavüz etmekle suçlanan evin şoförüdür. Her türlü suçlama karşısında ayakta duran çalışan, avukatların yanlarına gelmesiyle şaşırır. Çünkü avukatları karşılayabilecek parası yoktur. Fakat Marshall, suçlanan kişinin gözlerine baktıktan sonra onun suçsuz olduğunu anlar. Ve her türlü yardımda bulunacağını söyler.

IMDb: 7,3

Çeşitli kişilerin olaya katılımıyla dava epey yorucu bir hal almaya başlar. Çünkü tecavüze uğradığını iddia eden hanımefendi oldukça zengin ve itibarlı bir kişidir. Gerek savcılar gerekse otoriter insanların davaya yararı olduğu gibi zararı da olur. İlginç ve sürükleyici dakikaların ardından sona gelinir…

Tabii hikâye bu kadar kısa değil. Fakat ince detayları kendinizin görmesini çok isterim. Başta Thurgood Marshall olmak üzere dava ve davanın iyi kötü yönleri sizlere birçok duyguyu yaşattırır. Sonuç olarak kesinlikle izleyin. İyi seyirler…

Marshall Oyuncu Kadrosu

  • Chadwick Boseman – Thurgood Marshall
  • Josh Gad – Sam Friedman
  • Kate Hudson – Eleanor Strubing
  • Sterling K. Brown – Joseph Spell
  • Dan Stevens –    Loren Willis

Ayrıca film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Mutlaka İzleyin: All Creatures Great and Small

Marshall Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: