Skip to content

Mavi Mucize Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Mavi Mucize Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Mavi Mucize film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, Netflix oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Mavi Mucize Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Gerçek bir hikâyeden uyarlanan Mavi Mucize, Omar isimli bir bireyin yetim çocuklarla olan mucizevi başarısını konu eder. Orijinal ismi Blue Miracle olan film, biyografi ve macera temalarıyla karşımıza çıkarken izleyenlere dramatik hikâyenin tadını çıkartmak düşmektedir. Yönetmenliğini Julio Quintana’nın yaptığı senaryosu ise Chris Dowling tarafından kaleme alınan hikâyede öne çıkan başlıklar şu şekilde:

Yıllar 2014’ü gösterdiğinde Meksika’nın bazı kesimleri, çeşitli şiddetli eylemlere maruz kalır. Yaşlısı ile genci, zengini ile fakiri ayrılmış ve bu sebeple de ayrıştırıcı bir toplum hüküm sürmeye başlamıştır. Omar (kendisine Papa Omar denilmesini ister) eşi Becca ile kötüye giden toplumun iyileşmesi adına ilk adımı atan insanlar olarak karşımıza çıkar. Kendileri bir yetimhane işletmekte ve herhangi bir ayrım yapmaksızın genç bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Ölüler Ordusu film incelemesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Omar bölgenin sevilen ve sayılan bir bireyi olmasına karşılık sıkı duruşu, sempatik tavırları ile dikkat çekmektedir. Her bir bireye kendisi gibi yaklaşmakta ve her daim onlar için yenilikler, sürprizler, iyilikler yapma derdi taşımaktadır.

Mavi Mucize Film Yorumu

“Kötülükler hep iyilerin başına gelir derler ya” Omar’ın başına gelecek yeni olay tam da bu sözün karşılığı haline gelir. Bir gece herkes uyurken, ani bir patlama ile bütün yetimhane sular altında kalır. Bütün birikimini yetimhaneye adayan Omar, yetimhanenin su basması ile halihazırda olan yüklü borcunun altından kalkamaz duruma gelir. Diğer bir deyişle, 30 gün içinde yüklü miktardaki parayı bulması gerekmektedir.

Filmin ikinci perdesi Omar’ın borçtan kurtulma hikayesini konu eder. Bir yandan yetim çocuklarla ilgilenirken bir yandan da yıllanmış balıkçı Wade’den yardım ister. Çünkü hedefinde Bisbee’s Black & Blue isimli balık yakalama turnuvası vardır. Turnuvanın ucunda ise herkese yetecek cinsten bir meblağ…

Mavi Mucize inanılmaz derecede sağlam bir kurguya sahip değildir. Gerçek bir hikâyeden uyarlanıyor oluşu kurgusal üretimin yolunu tıkar. Ancak film herhangi bir şov kanalına, gereksiz kişiliklere sahip karakterlere ihtiyaç duymamaktadır. Naif ve derinden etkileyen tonuyla yüksek bütçeli filmlere tozunu yutturabilme şansına sahiptir. Bu noktada da gayet başarılı bir iş çıkartır. Sonuç olarak, mutlaka izleyin.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Blue Miracle Film Oyuncuları

  • Jimmy Gonzales – Omar
  • Fernanda Urrejola – Becca
  • Dennis Quaid – Wade
  • Dana Wheeler-Nicholson – Tricia Bisbee
  • Bruce McGill – Wayne Bisbee
  • Raymond Cruz – Hector

Anthony Gonzalez – Geco Mavi Mucize Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: